TVkampen.com TVkampen.com
  • 22 lør
  • 23 idag
  • 24 man
  • 25 tir
  • 26 ons
  • 27 tor
  • 28 fre
  • 29 lør
  • 30 søn
  • 1 man
  • 2 tir
  • 3 ons
  • 4 tor

Skihopp Verdenscup på TV og Live Stream

Skihopp verdenscup 2023/24 startet i finske Ruka helgen 25. - 26. november, og ble avsluttet i slovenske Planica helgen 21. - 24. mars. Østerrikske Stefan Kraft er regjerende sammenlagtvinner for herrer, mens slovenske Nika Prevc vant verdenscupen for kvinner. Se vår oversikt over verdenscup skihopp på tv og live stream her.

Det er ingen aktuelle sendinger for Skihopp Verdenscup. Gå til startsiden

Resultater skihopp verdenscup 2023/24

Her er en oversikt over alle resultater for skihopp verdenscup 23/24.

Ruka: 25. - 26. november

Menn - HS142 | 25.11
1. Stefan Kraft (AUT)
2. Pius Paschke (GER)
3. Stephan Leyhe (GER)
Beste norske: Halvor Egner Granerud (16.)

Menn - HS142 | 26.11
1. Stefan Kraft (AUT)
2. Jan Hörl (AUT)
3. Andreas Wellinger (GER)
Beste norske: Halvor Egner Granerud (10.)

Lillehammer: 2. - 3. desember

Kvinner - HS98 | 2.12
1. Yuki Ito (JPN)
2. Josephine Pagnier (FRA)
3. Alexandria Loutitt (CAN)
Beste norske: Eirin Maria Kvandal (4.)

Menn - HS98 | 2.12
1. Stefan Kraft (AUT))
2. Andreas Wellinger (GER)
3. Daniel Tschofenig (AUT)
Beste norske: Marius Lindvik (10.)

Kvinner - HS140 | 3.12
1. Josephine Pagnier (FRA)
2. Alexandria Loutitt (CAN)
3. Eirin Maria Kvandal (NOR)

Menn - HS140 | 3.12
1. Stefan Kraft (AUT)
2. Andreas Wellinger (GER)
3. Jan Hörl (AUT)
Beste norske: Marius Lindvik (6.)

Klingenthal: 9. - 10. desember

Menn - HS140 | 9.12
1. Karl Geiger (GER)
2. Stefan Kraft (AUT)
3. Ryoyu Kobayashi (JPN)
Beste norske: Johann André Forfang (9.)

Menn - HS140 | 10.12
1. Karl Geiger (GER)
2. Gregor Deschwanden (SUI)
3. Andreas Wellinger (GER)
Beste norske: Daniel André Tande (12.)

Engelberg: 15. - 17. desember

Kvinner - HS140 | 15.12
1. Josephine Pagnier (FRA)
2. Alexandria Loutitt (CAN)
3. Ema Klinec (SLO)
Beste norske: Anna Odine Strøm (20.)

Kvinner - HS140 | 16.12
1. Nika Prevc (SLO)
2. Ema Klinec (SLO)
3. Eirin Maria Kvandal (NOR)

Menn - HS140 | 16.12
1. Pius Paschke (GER)
2. Marius Lindvik (NOR)
3. Stefan Kraft (AUT)

Menn - HS140 | 17.12
1. Stefan Kraft (AUT)
2. Jan Hörl (AUT)
3. Pius Paschke (GER)
Beste norske: Marius Lindvik (8.)

Resultater hoppuka 2023/24 - Four hills tournament

Hoppuka sesongen 2023/24 var den 72. utgaven av den tradisjonsrike turneringen. Japanske Ryoyu Kobayashi vant sammenlagt, for tredje gang i karrieren.

Oberstdorf: 29. desember - Hoppuka 1/4

Menn - HS137 | 29.12
1. Andreas Wellinger (GER)
2. Ryoyu Kobayashi (JPN)
3. Stefan Kraft (AUT)
Beste norske: Marius Lindvik (5.)

Garmisch Partenkirchen: 1. januar - Hoppuka 2/4

Menn - HS142 | 1.1
1. Anze Lanisek (SLO)
2. Ryoyu Kobayashi (JPN)
3. Andreas Wellinger (GER)
Beste norske: Marius Lindvik (7.)

Innsbruck: 3. januar - Hoppuka 3/4

Menn - HS128 | 3.1
1. Jan Hörl (AUT)
2. Ryoyu Kobayashi (JPN)
3. Michael Hayböck (AUT)
Beste norske: Marius Lindvik (15.)

Bischofshofen: 6. januar - Hoppuka 4/4

Menn - HS142 | 6.1
1. Stefan Kraft (AUT)
2. Ryoyu Kobayashi (JPN)
3. Anze Lanisek (SLO)
Beste norske: Halvor Egner Granerud (7.)

Hoppuka for kvinner

Denne sesongen skal også kvinnene ha sin egen versjon av Hoppuka. Mens gutta hopper i Oberstdorf starter kvinnene i Garmisch-Partenkichen, før de så bytter tyske bakker til nyttårshopprennet. Slovenske Nika Prevc vant turneringen sammenlagt.

Garmisch Partenkirchen: 30. desember - Hoppuka 1/2

Kvinner - HS142 | 30.12
1. Nika Prevc (SLO)
2. Eirin Maria Kvandal (NOR)
3. Abigail Strate (CAN)

Oberstdorf: 1. januar - Hoppuka 2/2

Kvinner - HS137 | 1.1
1. Eva Pinkelnig (AUT)
2. Abigail Strate (CAN)
3. Eirin Maria Kvandal (NOR), Jaqueline Seifriedsberger (AUT)

Villach: 3. januar

Kvinner - HS98 | 3.1
1. Nika Prevc (SLO)
2. Eva Pinkelnig (AUT)
3. Abigail Strate (CAN)
Beste norske: Thea Minyan Bjørseth (12.)

Villach: 4. januar

Kvinner - HS98 | 4.1
1. Nika Prevc (SLO)
2. Eva Pinkelnig (AUT)
3. Nika Kriznar (SLO
Beste norske: Thea Minyan Bjørseth (16.)

Wisla: 13. - 14. januar

Laghopp Super Team menn - HS134 | 13.1
1. Slovenia
2. Østerrike
3. Tyskland
- - -
4. Norge

Menn - HS134 | 14.1
1. Ryoyu Kobayashi (JPN)
2. Stefan Kraft (AUT)
3. Andreas Wellinger (GER)
Beste norske: Johann André Forfang (11.)

Sapporo: 13. - 14. januar

Kvinner - HS137 | 13.1
1. Eva Pinkelnig (AUT)
2. Jenny Rautionaho (FIN)
3. Eirin Maria Kvandal (NOR)

Kvinner - HS137 | 14.1
1. Yuki Ito (JPN)
2. Katharina Schmid (GER)
3. Nika Kriznar (SLO)
Beste norske: Silje Opseth (5.)

Szcyrk: 17. januar

Menn - HS104 | 17.1
AVLYST

Zao: 19. - 21. januar

Kvinner - HS102 | 19.1
1. Nika Prevc (SLO)
2. Yuki Ito (JPN)
3. Alexandria Loutitt (CAN)
Beste norske: Thea Minyan Bjørseth (5.)

Laghopp Super Team kvinner - HS102 | 20.1
1. Slovenia
2. Canada
3. Østerrike
- - -
5. Norge

Kvinner - HS102 | 21.1
AVLYST

Zakopane: 20. - 21. januar

Laghopp menn - HS140 | 20.1
1. Østerrike
2. Slovenia
3. Tyskland
- - -
5. Norge

Menn - HS140 | 21.1
1. Stefan Kraft (AUT)
2. Andreas Wellinger (GER)
3. Anze Lanisek (SLO)
Beste norske: Johann André Forfang (8.)

VM i skiflyvning, Bad Mitterndorf: 26. - 28. januar

Menn - HS235 | 26. - 27.1 (fire omganger)
Gull: Stefan Kraft (AUT)
Sølv: Andreas Wellinger (GER)
Bronse: Timi Zajc (SLO)
Beste norske: Johann André Forfang (4.)

Laghopp Menn - HS235 | 28.1
Gull: Slovenia
Sølv: Østerrike
Bronse: Tyskland
- - -
4. Norge

Ljubno: 27. - 28. januar

Kvinner - HS94 | 27.1
1. Eva Pinkelnig (AUT)
2. Nika Prevc (SLO)
3. Alexandria Loutitt (CAN)
Beste norske: Thea Minyan Bjørseth (6.)

Kvinner - HS94 | 28.1
1. Nika Prevc (SLO)
2. Eva Pinkelnig (AUT)
3. Nika Kriznar (SLO)
Beste norske: Thea Minyan Bjørseth (14.)

Willingen: 3. - 4. februar

Kvinner - HS147 | 3.2
1. Jaqueline Siegfriedsberger (AUT)
2. Sara Takanashi (JPN)
3. Katharina Schmid (GER)
Beste norske: Silje Opseth (6.)

Menn - HS147 | 3.2
1. Johann André Forfang (NOR)
2. Ryoyu Kobayashi (JPN)
3. Kristoffer Eriksen Sundal (NOR)

Kvinner - HS147 | 4.2
1. Silje Opseth (NOR)
2. Nika Prevc (SLO)
3. Yuki Ito (JPN)

Menn - HS147 | 4.2
1. Andreas Wellinger (GER)
2. Ryoyu Kobayashi (JPN)
3. Gregor Deschwanden (SUI)
Beste norske: Marius Lindvik (5.)

Lake Placid: 10. - 11. februar

Menn - HS128 | 10.2
1. Lovro Kos (SLO)
2. Ryoyu Kobayashi (JPN)
3. Marius Lindvik (NOR)

Laghopp Super Team menn - HS128 | 10.2
1. Østerrike
2. Tyskland
3. Norge

Menn - HS128 | 11.2
1. Stefan Kraft (AUT)
2. Lovro Kos (SLO), Philipp Raimund (GER)
Beste norske: Marius Lindvik (7.)

Rasnov: 17. - 18. februar

Kvinner - HS97 | 17.2
AVLYST

Kvinner - HS97 | 18.2
AVLYST

Sapporo: 17. - 18. februar

Menn - HS137 | 17.2
1. Stefan Kraft (AUT)
2. Ryoyu Kobayashi (JPN)
3. Andreas Wellinger (GER)
Beste norske: Kristoffer Eriksen Sundal (7.)

Menn - HS137 | 18.2
1. Domen Prevc (SLO)
2. Ryoyu Kobayashi (JPN)
3. Kristoffer Eriksen Sundal (NOR)

Oberstdorf: 23. - 25. februar

Laghopp Super Team Menn - HS235 | 23.2
1. Slovenia
2. Norge
3. Østerrike

Menn - HS235 | 24.2
1. Timi Zajc (SLO)
2. Peter Prevc (SLO)
3. Stefan Kraft (AUT)
Beste norske: Johann André Forfang (8.)

Menn - HS235 | 25.2
1. Stefan Kraft (AUT)
2. Peter Prevc (SLO)
3. Ryoyu Kobayashi (JPN)
Beste norske: Johann André Forfang (9.)

Hinzenbach: 24. - 25. februar

Kvinner - HS90 | 24.2
1. Eva Pinkelnig (AUT)
2. Jaqueline Siegfriedsberger (AUT)
3. Katharina Schmid (GER)
Beste norske: Thea Minyan Bjørseth (15.)

Kvinner - HS90 | 25.2
1. Eva Pinkelnig (AUT)
2. Nika Prevc (SLO)
3. Jaqueline Siegfriedsberger (AUT)
Beste norske: Thea Minyan Bjørseth (8.)

Lahti: 1. - 3. mars

Kvinner - HS130 | 1.3
1. Nika Kriznar (SLO)
2. Jaqueline Siegfriedsberger (AUT)
3. Eva Pinkelnig (AUT)
Beste norske: Thea Minyan Bjørseth (7.)

Menn - HS130 | 1.3
1. Lovro Kos (SLO)
2. Andreas Wellinger (GER)
3. Ryoyu Kobayashi (JPN)
Beste norske: Marius Lindvik (4.)

Laghopp menn - HS130 | 2.3
1. Norge
2. Østerrike
3. Tyskland

Menn - HS130 | 3.3
1. Jan Hörl (AUT)
2. Peter Prevc (SLO)
3. Aleksander Zniszcol (POL)
Beste norske: Johann André Forfang (4.)

Raw Air 2024: 8. - 17. mars

Raw Air i 2024 ble arrangert for syvende gang for menn og femte gang for kvinner. Østerrikske Stefan Kraft og norske Eirin Maria Kvandal vant sammenlagt.

Oslo: 8. - 10. mars

Prolog menn - HS134 | 8.3
1. Daniel Huber (AUT)
2. Johann André Forfang (NOR)
3. Marius Lindvik (NOR)

Prolog kvinner - HS134 | 8.3
1. Eirin Maria Kvandal (NOR)
2. Silje Opseth (NOR)
3. Eva Pinkelnig (AUT)

Menn - HS134 | 9.3
1. Stefan Kraft (AUT)
2. Kristoffer Eriksen Sundal (NOR)
3. Jan Hörl (AUT)

Kvinner - HS134 | 9.3
1. Silje Opseth (NOR)
2. Katharina Schmid (GER)
3. Eirin Maria Kvandal (NOR)

Prolog menn - HS134 | 10.3
1. Stefan Kraft (AUT)
2. Ryoyu Kobayashi (JPN)
3. Manuel Fettner (AUT)
Beste norske: Marius Lindvik (10.)

Prolog kvinner - HS134 | 10.3
1. Eirin Maria Kvandal (NOR)
2. Katharina Schmid (GER)
3. Nika Kriznar (SLO)

Menn - HS134 | 10.3
1. Johann André Forfang (NOR)
2. Ryoyu Kobayashi (JPN
3. Stefan Kraft (AUT)

Kvinner - HS134 | 10.3
1. Eirin Maria Kvandal (NOR)
2. Nika Prevc (SLO)
3. Eva Pinkelnig (AUT)

Trondheim: 12. - 14. mars

Prolog kvinner - HS105 | 12.3
1. Eirin Maria Kvandal (NOR)
2. Eva Pinkelnig (AUT)
3. Nika Prevc (SLO)

Menn - HS105 | 12.3
1. Ryoyu Kobayashi (JPN
2. Peter Prevc (SLO)
3. Jan Hörl (AUT)
Beste norske: Halvor Egner Granerud (7.)

Kvinner - HS105 | 12.3
1. Eirin Maria Kvandal (NOR)
2. Eva Pinkelnig (AUT)
3. Nika Kriznar (SLO)

Prolog kvinner - HS140 | 13.3
1. Eirin Maria Kvandal (NOR)
2. Katharina Schmid (GER)
3. Sara Takanashi (JPN)

Menn - HS140 | 13.3
1. Stefan Kraft (AUT)
2. Daniel Tschofenig (AUT)
3. Jan Hörl (AUT)
Beste norske: Johann André Forfang (8.)

Kvinner - HS140 | 13.3
1. Nika Prevc (SLO)
2. Eirin Maria Kvandal (NOR)
3. Eva Pinkelnig (AUT)

Vikersund: 15. - 17. mars

Prolog menn - HS240 | 15.3
1. Peter Prevc (SLO)
2. Stefan Kraft (AUT)
3. Daniel Huber (AUT)
Beste norske: Johann André Forfang (6.)

Kvinner - HS240 | 16.3
AVLYST

Kvinner - HS240 | 17.3
1. Eirin Maria Kvandal (NOR)
2. Silje Opseth (NOR)
3. Ema Klinec (SLO)

Menn - HS240 (1 omgang) | 17.3
1. Stefan Kraft (AUT)
2. Daniel Huber (AUT)
3. Domen Prevc (SLO)
Beste norske: Halvor Egner Granerud (4.)

Menn - HS240 (3 omganger) | 17.3
1. Daniel Huber (AUT)
2. Stefan Kraft (AUT)
3. Timi Zajc (SLO)
Beste norske: Halvor Egner Granerud (12.)

Planica: 21. - 24. mars

Kvinner - HS102 | 21.3
1. Eva Pinkelnig (AUT)
2. Alexandria Loutitt (CAN)
3. Nika Prevc (SLO)
Beste norske: Thea Minyan Bjørseth (4.)

Menn - HS240 | 22.3
1. Peter Prevc (SLO)
2. Daniel Huber (AUT)
3. Johann André Forfang (NOR)

Laghopp menn - HS240 | 23.3
1. Østerrike
2. Slovenia
3. Norge

Menn - HS240 | 24.3
1. Daniel Huber (AUT)
2. Domen Prevc (SLO)
3. Aleksander Zniszczol (POL)
Beste norske: Robert Johansson (7.)