TVkampen.com TVkampen.com
  • 30 tir
  • 1 idag
  • 2 tor
  • 3 fre
  • 4 lør
  • 5 søn
  • 6 man
  • 7 tir
  • 8 ons
  • 9 tor
  • 10 fre
  • 11 lør
  • 12 søn

Håndball på TV og Live Stream

Håndball er en lagsport som gir oss mye spenning i løpet av året, ofte fordi Norge er en historisk god håndballnasjon. Husk å få med deg håndball i sommer-OL. Her er oversikt over håndball kamper med fra klubb- til landslag. Gå aldri glipp av håndball på tv i dag, i morgen og tiden fremover.
30 nov

i går, tirsdag

18:45

GOG – HBC Nantes

EHF Cup

  • Oddsen
18:45

Tbv Lemgo – Chekhovskie Medvedi

EHF Cup

  • Oddsen
18:45

Kadetten Handball – AEK Athen

EHF Cup

18:45

Orlen Wisla Plock – Bidasoa Irun

EHF Cup

18:45

GOG – HBC Nantes

EHF Cup

18:45

Tbv Lemgo – Chekhovskie Medvedi

EHF Cup

18:45

USAM Nimes – Tatabanya

EHF Cup

18:45

Ik Sävehof – PAUC Handball

EHF Cup

  • Oddsen
18:45

Ik Sävehof – PAUC Handball

EHF Cup (Gruppe C | 5.runde)

20:45

SL Benfica – Riihimäen Cocks

EHF Cup

20:45

Sporting CP – HC Eurofarm Rabotnik

EHF Cup

20:45

Nasice Nexe – Gorenje Velenje

EHF Cup

  • Oddsen
20:45

Magdeburg – Naturhouse La Rioja

EHF Cup

  • Oddsen
20:45

Toulouse Handball – TATRAN Presov

EHF Cup

  • Oddsen
20:45

Nasice Nexe – Gorenje Velenje

EHF Cup

20:45

Magdeburg – Naturhouse La Rioja

EHF Cup

20:45

Toulouse Handball – TATRAN Presov

EHF Cup

20:45

Füchse Berlin – Pfadi Winterthur

EHF Cup

1 des

I dag, onsdag

Tidligere kamper i dag
18:00

Drammen – Kolstad

REMA 1000-ligaen

18:30

Haslum – Bækkelaget

REMA 1000-ligaen

18:30

Kristiansand – Nærbø

REMA 1000-ligaen

18:45

Aalborg – MOL-Pick Szeged

EHF Champions League

  • Oddsen
18:45

Elverum – HC Meshkov Brest

EHF Champions League

  • Oddsen
18:45

HC Motor Zaporozhye – SG Flensburg-Handewitt

EHF Champions League

  • Oddsen
18:45

Aalborg – MOL-Pick Szeged

EHF Champions League

18:45

Elverum – HC Meshkov Brest

EHF Champions League

18:45

HC Motor Zaporozhye – SG Flensburg-Handewitt

EHF Champions League

  • Oddsen
18:45

HC Motor Zaporozhye – SG Flensburg-Handewitt

EHF Champions League

18:45

HC Motor Zaporozhye – SG Flensburg-Handewitt

EHF Champions League (Gruppe B | 9.runde)

20:30

Spania – Argentina

Håndball-VM (Innledende H - Kamp 1)

20:45

Montpellier HB – HC PPD Zagreb

EHF Champions League

2 des

i morgen, torsdag

18:00

Tyskland – Tsjekkia

Håndball-VM (Innledende E - Kamp 1) · Betsson 1.22 | 12.00 | 6.30 Betsson

18:00

Sør-Korea – Republikken Kongo

Håndball-VM (Innledende F - Kamp 1)

18:00

Kroatia – Brasil

Håndball-VM (Innledende G - Kamp 1) · Betsson 2.30 | 8.00 | 2.00 Betsson

18:00

Østerrike – Kina

Håndball-VM (Innledende H - Kamp 1)

18:45
20:30

Ungarn – Slovakia

Håndball-VM (Innledende E - Kamp 1) · Betsson 1.06 | 22.00 | 14.00 Betsson

20:30

Danmark – Tunisia

Håndball-VM (Innledende F - Kamp 1)

20:30

Japan – Paraguay

Håndball-VM (Innledende G - Kamp 1) · Betsson 2.30 | 8.00 | 2.00 Betsson

20:45
3 des

fredag

18:00

Frankrike – Angola

Håndball-VM (Innledende A - Kamp 1)

18:00

Russland – Kamerun

Håndball-VM (Innledende B - Kamp 1)

18:00

Romania – Iran

Håndball-VM (Innledende C - Kamp 1) · Betsson 1.00 | 22.00 | 22.00 Betsson

18:00

Nederland – Puerto Rico

Håndball-VM (Innledende D - Kamp 1)

20:30

Montenegro – Slovenia

Håndball-VM (Innledende A - Kamp 1) · Betsson 3.20 | 9.50 | 1.55 Betsson

20:30

Serbia – Polen

Håndball-VM (Innledende B - Kamp 1) · Betsson 1.80 | 9.50 | 2.50 Betsson

20:30

Norge – Kasakhstan

Håndball-VM (Innledende C - Kamp 1)

20:30

Sverige – Usbekistan

Håndball-VM (Innledende D - Kamp 1)

4 des

lørdag

11:00

Lillestrøm Topphåndball – Ålgård

1. divisjon kvinner (Håndball)

18:00

Slovakia – Tyskland

Håndball-VM (Innledende E - Kamp 2)

18:00

Sør-Korea – Tunisia

Håndball-VM (Innledende F - Kamp 2)

18:00

Paraguay – Kroatia

Håndball-VM (Innledende G - Kamp 2)

18:00

Østerrike – Argentina

Håndball-VM (Innledende H - Kamp 2)

20:30

Ungarn – Tsjekkia

Håndball-VM (Innledende E - Kamp 2)

20:30

Republikken Kongo – Danmark

Håndball-VM (Innledende F - Kamp 2)

20:30

Japan – Brasil

Håndball-VM (Innledende G - Kamp 2)

20:30

Kina – Spania

Håndball-VM (Gruppe H | 2. runde)

5 des

søndag

15:30

Sverige – Puerto Rico

Håndball-VM (Innledende D - Kamp 2)

16:00

Sandnes – Oslo-Studentenes IK

1. divisjon menn (Håndball)

17:00

Nøtterøy – Kolstad

REMA 1000-ligaen

17:00

HK Herulf Moss – St. Hallvard

1. divisjon menn (Håndball)

18:00

Slovenia – Frankrike

Håndball-VM (Innledende A - Kamp 2)

18:00

Polen – Russland

Håndball-VM (Innledende B - Kamp 2)

18:00

Romania – Kasakhstan

Håndball-VM (Innledende C - Kamp 2)

18:00

Usbekistan – Nederland

Håndball-VM (Innledende D - Kamp 2)

18:00

Fjellhammer – Fyllingen Håndball

REMA 1000-ligaen

18:00

Follo – Viking Håndball

1. divisjon menn (Håndball)

18:00

Stavanger Håndball – Viking TIF

1. divisjon menn (Håndball)

18:00

Runar – Elverum

REMA 1000-ligaen

18:00

Halden – Kristiansand

REMA 1000-ligaen

20:30

Montenegro – Angola

Håndball-VM (Innledende A - Kamp 2)

20:30

Serbia – Kamerun

Håndball-VM (Innledende B - Kamp 2)

20:30

Iran – Norge

Håndball-VM (Innledende C - Kamp 2)

6 des

mandag

18:00

Tsjekkia – Slovakia

Håndball-VM (Innledende E - Kamp 3)

18:00

Tunisia – Republikken Kongo

Håndball-VM (Innledende F - Kamp 3)

18:00

Brasil – Paraguay

Håndball-VM (Innledende G - Kamp 3)

18:00

Argentina – Kina

Håndball-VM (Innledende H - Kamp 3)

20:30

Tyskland – Ungarn

Håndball-VM (Innledende E - Kamp 3)

20:30

Danmark – Sør-Korea

Håndball-VM (Innledende F - Kamp 3)

20:30

Kroatia – Japan

Håndball-VM (Innledende G - Kamp 3)

20:30

Spania – Østerrike

Håndball-VM (Innledende H - Kamp 3)

7 des

tirsdag

18:00

Angola – Slovenia

Håndball-VM (Innledende A - Kamp 3)

18:00

Kamerun – Polen

Håndball-VM (Innledende B - Kamp 3)

18:00

Asia 3 – Asia 4

Håndball-VM (Innledende C - Kamp 3)

18:00

NAC 1 – Asia 5

Håndball-VM (Innledende D - Kamp 3)

18:00

Kasakhstan – Iran

Håndball-VM (Innledende C - Kamp 3)

18:00

Puerto Rico – Usbekistan

Håndball-VM (Innledende D - Kamp 3)

18:45

Riihimäen Cocks – Chekhovskie Medvedi

EHF Cup

  • Oddsen
18:45

GOG – Tbv Lemgo

EHF Cup

  • Oddsen
18:45

AEK Athen – Kadetten Handball

EHF Cup

  • Oddsen
18:45

TATRAN Presov – Toulouse Handball

EHF Cup

  • Oddsen
18:45

Gorenje Velenje – Ik Sävehof

EHF Cup

  • Oddsen
18:45

Tatabanya – USAM Nimes

EHF Cup

  • Oddsen
20:30

Frankrike – Montenegro

Håndball-VM (Innledende A - Kamp 3)

20:30

Russland – Serbia

Håndball-VM (Innledende B - Kamp 3)

20:30

Norge – Romania

Håndball-VM (Innledende C - Kamp 3)

20:30

Nederland – Sverige

Håndball-VM (Innledende D - Kamp 3)

20:45

HBC Nantes – SL Benfica

EHF Cup

  • Oddsen
20:45

HC Eurofarm Rabotnik – Sporting CP

EHF Cup

  • Oddsen
20:45

Naturhouse La Rioja – PAUC Handball

EHF Cup

  • Oddsen
20:45

Magdeburg – Nasice Nexe

EHF Cup

  • Oddsen
20:45

Bidasoa Irun – Orlen Wisla Plock

EHF Cup

  • Oddsen
20:45

Pfadi Winterthur – Füchse Berlin

EHF Cup

  • Oddsen
8 des

onsdag

18:00

TGS Arendal – Ålgård

1. divisjon kvinner (Håndball)

18:00

Nærbø – Haslum

REMA 1000-ligaen

18:00

Levanger – Fjellhammer

1. divisjon kvinner (Håndball)

18:30

Arendal – Drammen

REMA 1000-ligaen

18:30

Bækkelaget – Sandefjord

REMA 1000-ligaen

18:45

Elverum – Aalborg

EHF Champions League

  • Oddsen
18:45

HC Meshkov Brest – Montpellier HB

EHF Champions League

  • Oddsen
19:00

Volda Håndball – Reistad

1. divisjon kvinner (Håndball)

19:00
20:45

HC PPD Zagreb – HC Vardar

EHF Champions League

  • Oddsen
9 des

torsdag

18:45

SG Flensburg-Handewitt – Telekom Veszprém HC

EHF Champions League

  • Oddsen
18:45

CSM Bucuresti – HC Motor Zaporozhye

EHF Champions League

  • Oddsen
18:45

SG Flensburg-Handewitt – Telekom Veszprém HC

EHF Champions League

  • Oddsen
20:45

MOL-Pick Szeged – THW Kiel

EHF Champions League

  • Oddsen
20:45

Porto – PGE Vive Kielce

EHF Champions League

  • Oddsen
20:45

Paris Handball – Barcelona

EHF Champions League

  • Oddsen
11 des

lørdag

17:00

Nøtterøy – Nærbø

REMA 1000-ligaen

12 des

søndag

17:00

Sandefjord – Arendal

REMA 1000-ligaen

18:00

Fjellhammer – Bækkelaget

REMA 1000-ligaen

18:00

Fyllingen Håndball – Runar

REMA 1000-ligaen

18:00

Kristiansand – Drammen

REMA 1000-ligaen

15 des

onsdag

18:00

Kolstad – Halden

REMA 1000-ligaen

18:30

Arendal – Fyllingen Håndball

REMA 1000-ligaen

18:30

Haslum – Elverum

REMA 1000-ligaen

18:30

Sandefjord – Kristiansand

REMA 1000-ligaen

19:00

Follo – Oslo-Studentenes IK

1. divisjon menn (Håndball)

18 des

lørdag

15:00

Halden – Nøtterøy

REMA 1000-ligaen

15:30

Viking Håndball – Vikhammer HK

1. divisjon menn (Håndball)

15:30

Nærbø – Fjellhammer

REMA 1000-ligaen

16:00
16:00

Runar – Kolstad

REMA 1000-ligaen

16:00

TGS Arendal – Fjellhammer

1. divisjon kvinner (Håndball)

17:00

HK Herulf Moss – Viking TIF

1. divisjon menn (Håndball)

17:00
17:00

Elverum – Sandefjord

REMA 1000-ligaen

18:00

Drammen – Bækkelaget

REMA 1000-ligaen

18:00

Kristiansand – Haslum

REMA 1000-ligaen

18:00

Stavanger Håndball – Falk

1. divisjon menn (Håndball)

21 des

tirsdag

18:00

Fyllingen Håndball – Elverum

REMA 1000-ligaen

18:00

Kolstad – Arendal

REMA 1000-ligaen

18:00

Nøtterøy – Runar

REMA 1000-ligaen

18:30

Bækkelaget – Nærbø

REMA 1000-ligaen

18:30

Haslum – Drammen

REMA 1000-ligaen

18:30

Fjellhammer – Halden

REMA 1000-ligaen

5 jan

onsdag

17:45

Larvik HK – Vipers

REMA 1000-ligaen, kvinner

18:00

Sola – Storhamar Håndball

REMA 1000-ligaen, kvinner

18:30

Tertnes – Molde HK

REMA 1000-ligaen, kvinner

8 jan

lørdag

15:00
9 jan

søndag

14:00

Volda Håndball – Levanger

1. divisjon kvinner (Håndball)

16:00

Nordstrand – Randesund

1. divisjon kvinner (Håndball)

16:00

Molde HK – Fredrikstad

REMA 1000-ligaen, kvinner

16:00

Fjellhammer – Charlottenlund SK

1. divisjon kvinner (Håndball)

17:00

Storhamar Håndball – Aker

REMA 1000-ligaen, kvinner

18:00
18:00
18:00

Romerike Ravens – Larvik HK

REMA 1000-ligaen, kvinner

18:00
12 jan

onsdag

18:00
13 jan

torsdag

18:00

Slovenia – Nord-Makedonia

Håndball-EM (Innledende A - Kamp 1)

18:00

Serbia – Ukraina

Håndball-EM (Innledende C - Kamp 1)

18:00

Spania – Tsjekkia

Håndball-EM (Innledende E - Kamp 1)

18:00

Russland – Litauen

Håndball-EM (Innledende F - Kamp 1)

20:30

Danmark – Montenegro

Håndball-EM (Innledende A - Kamp 1)

20:30

Ungarn – Nederland

Håndball-EM (Innledende B - Kamp 1)

20:30

Kroatia – Frankrike

Håndball-EM (Innledende C - Kamp 1)

20:30

Sverige – Bosnia

Håndball-EM (Innledende E - Kamp 1)

20:30

Norge – Slovakia

Håndball-EM (Innledende F - Kamp 1)

14 jan

fredag

18:00

Tyskland – Hviterussland

Håndball-EM (Innledende D - Kamp 1)

20:30

Portugal – Island

Håndball-EM (Innledende B - Kamp 1)

20:30

Østerrike – Polen

Håndball-EM (Innledende D - Kamp 1)

15 jan

lørdag

18:00

Nord-Makedonia – Montenegro

Håndball-EM (Innledende A - Kamp 2)

18:00

Frankrike – Ukraina

Håndball-EM (Innledende C - Kamp 2)

18:00

Tsjekkia – Bosnia

Håndball-EM (Innledende E - Kamp 2)

18:00

Slovakia – Litauen

Håndball-EM (Innledende F - Kamp 2)

20:30

Slovenia – Danmark

Håndball-EM (Innledende A - Kamp 2)

20:30

Kroatia – Serbia

Håndball-EM (Innledende C - Kamp 2)

20:30

Spania – Sverige

Håndball-EM (Innledende E - Kamp 2)

20:30

Norge – Russland

Håndball-EM (Innledende F - Kamp 2)

16 jan

søndag

16:00

Molde HK – Oppsal

REMA 1000-ligaen, kvinner

16:00
17:00

Storhamar Håndball – Larvik HK

REMA 1000-ligaen, kvinner

18:00

Portugal – Ungarn

Håndball-EM (Innledende B - Kamp 2)

18:00

Tyskland – Østerrike

Håndball-EM (Innledende D - Kamp 2)

18:00
18:00

Romerike Ravens – Tertnes

REMA 1000-ligaen, kvinner

18:00
20:30

Island – Nederland

Håndball-EM (Innledende B - Kamp 2)

20:30

Hviterussland – Polen

Håndball-EM (Innledende D - Kamp 2)

17 jan

mandag

18:00

Montenegro – Slovenia

Håndball-EM (Innledende A - Kamp 3)

18:00

Ukraina – Kroatia

Håndball-EM (Innledende C - Kamp 3)

18:00

Bosnia – Spania

Håndball-EM (Innledende E - Kamp 3)

18:00

Slovakia – Russland

Håndball-EM (Innledende F - Kamp 3)

20:30

Nord-Makedonia – Danmark

Håndball-EM (Innledende A - Kamp 3)

20:30

Frankrike – Serbia

Håndball-EM (Innledende C - Kamp 3)

20:30

Tsjekkia – Sverige

Håndball-EM (Innledende E - Kamp 3)

20:30

Litauen – Norge

Håndball-EM (Innledende F - Kamp 3)

18 jan

tirsdag

18:00

Island – Ungarn

Håndball-EM (Innledende B - Kamp 3)

18:00

Polen – Tyskland

Håndball-EM (Innledende D - Kamp 3)

20:30

Nederland – Portugal

Håndball-EM (Innledende B - Kamp 3)

20:30

Hviterussland – Østerrike

Håndball-EM (Innledende D - Kamp 3)

19 jan

onsdag

18:00

Vipers – Fredrikstad

REMA 1000-ligaen, kvinner

18:00
19:00

Gjerpen – Fjellhammer

1. divisjon kvinner (Håndball)

23 jan

søndag

14:00

Volda Håndball – Charlottenlund SK

1. divisjon kvinner (Håndball)

16:00
16:00

Fredrikstad – Romerike Ravens

REMA 1000-ligaen, kvinner

16:00

Fjellhammer – Randesund

1. divisjon kvinner (Håndball)

16:45
18:00
18:00

Levanger – TGS Arendal

1. divisjon kvinner (Håndball)

18:00
18:00
26 jan

onsdag

18:00
18:00

Tertnes – Storhamar Håndball

REMA 1000-ligaen, kvinner

29 jan

lørdag

15:00
16:00

Molde HK – Byåsen

REMA 1000-ligaen, kvinner

16:00

Romerike Ravens – Oppsal

REMA 1000-ligaen, kvinner

17:00

Storhamar Håndball – Fredrikstad

REMA 1000-ligaen, kvinner

18:00
18:00
18:30
30 jan

søndag

13:00

TGS Arendal – Volda Håndball

1. divisjon kvinner (Håndball)

2 feb

onsdag

18:00
18:00

Oppsal – Storhamar Håndball

REMA 1000-ligaen, kvinner

18:00
18:00
18:00

Fredrikstad – Sola

REMA 1000-ligaen, kvinner

18:00

Nordstrand – Ålgård

1. divisjon kvinner (Håndball)

18:00

Flint – Larvik HK

REMA 1000-ligaen, kvinner

18:30

Follo – Romerike Ravens

REMA 1000-ligaen, kvinner

3 feb

torsdag

18:30
4 feb

fredag

18:00

Arendal – Nøtterøy

REMA 1000-ligaen

5 feb

lørdag

16:00

Elverum – Kolstad

REMA 1000-ligaen

16:00

Falk – HK Herulf Moss

1. divisjon menn (Håndball)

6 feb

søndag

16:00
16:45

Larvik HK – Tertnes

REMA 1000-ligaen, kvinner

17:00
17:00

Storhamar Håndball – Follo

REMA 1000-ligaen, kvinner

18:00

Runar – Fjellhammer

REMA 1000-ligaen

18:00

Aker – Fredrikstad

REMA 1000-ligaen, kvinner

18:00
18:00

Viking Håndball – Stavanger Håndball

1. divisjon menn (Håndball)

18:00

Volda Håndball – Randesund

1. divisjon kvinner (Håndball)

18:00

Drammen – Nærbø

REMA 1000-ligaen

18:00

Haslum – Sandefjord

REMA 1000-ligaen

18:00

Kristiansand – Fyllingen Håndball

REMA 1000-ligaen

18:00

Romerike Ravens – Byåsen

REMA 1000-ligaen, kvinner

18:00

Halden – Bækkelaget

REMA 1000-ligaen

9 feb

onsdag

18:00
18:00

Fyllingen Håndball – Haslum

REMA 1000-ligaen

18:00

Kolstad – Kristiansand

REMA 1000-ligaen

18:00

Nøtterøy – Elverum

REMA 1000-ligaen

18:00

Nærbø – Halden

REMA 1000-ligaen

18:30

Bækkelaget – Runar

REMA 1000-ligaen

18:30

Fjellhammer – Arendal

REMA 1000-ligaen

18:30

Sandefjord – Drammen

REMA 1000-ligaen

12 feb

lørdag

15:00

Elverum – Fjellhammer

REMA 1000-ligaen

13 feb

søndag

13:00

Ålgård – Volda Håndball

1. divisjon kvinner (Håndball)

14:00

TGS Arendal – Charlottenlund SK

1. divisjon kvinner (Håndball)

15:30
16:00

Stavanger Håndball – Oslo-Studentenes IK

1. divisjon menn (Håndball)

16:00

Runar – Nærbø

REMA 1000-ligaen

16:00

Fredrikstad – Larvik HK

REMA 1000-ligaen, kvinner

16:00

Fana – Romerike Ravens

REMA 1000-ligaen, kvinner

16:00

Fjellhammer – Nordstrand

1. divisjon kvinner (Håndball)

17:00

Arendal – Bækkelaget

REMA 1000-ligaen

17:00

HK Herulf Moss – Viking Håndball

1. divisjon menn (Håndball)

17:00

St. Hallvard – Viking TIF

1. divisjon menn (Håndball)

17:00

Byåsen – Storhamar Håndball

REMA 1000-ligaen, kvinner

18:00
18:00
18:00

Sandefjord – Fyllingen Håndball

REMA 1000-ligaen

18:00

Kristiansand – Nøtterøy

REMA 1000-ligaen

18:00

Drammen – Halden

REMA 1000-ligaen

16 feb

onsdag

18:00

Molde HK – Vipers

REMA 1000-ligaen, kvinner

18:00
18:30

Haslum – Kolstad

REMA 1000-ligaen

19 feb

lørdag

18:00

Nærbø – Arendal

REMA 1000-ligaen

20 feb

søndag

13:00

Haslum – Volda Håndball

1. divisjon kvinner (Håndball)

16:00

Tertnes – Fredrikstad

REMA 1000-ligaen, kvinner

16:00
16:00

Ålgård – Fjellhammer

1. divisjon kvinner (Håndball)

16:00

Sandnes – Stavanger Håndball

1. divisjon menn (Håndball)

16:00

Kolstad – Sandefjord

REMA 1000-ligaen

16:00

Follo – Vikhammer HK

1. divisjon menn (Håndball)

16:00

Falk – St. Hallvard

1. divisjon menn (Håndball)

17:00

Larvik HK – Oppsal

REMA 1000-ligaen, kvinner

17:00

Storhamar Håndball – Fana

REMA 1000-ligaen, kvinner

17:00

Elverum – Bækkelaget

REMA 1000-ligaen

18:00
18:00

Gjerpen – TGS Arendal

1. divisjon kvinner (Håndball)

18:00
18:00

Romerike Ravens – Molde HK

REMA 1000-ligaen, kvinner

18:00

Viking Håndball – Charlottenlund SK

1. divisjon menn (Håndball)

18:00

Fyllingen Håndball – Drammen

REMA 1000-ligaen

18:00

Fjellhammer – Kristiansand

REMA 1000-ligaen

18:00

Nøtterøy – Haslum

REMA 1000-ligaen

18:00

Halden – Runar

REMA 1000-ligaen

23 feb

onsdag

18:00

Drammen – Runar

REMA 1000-ligaen

18:30
18:30

Haslum – Fjellhammer

REMA 1000-ligaen

26 feb

lørdag

13:00

Volda Håndball – Nordstrand

1. divisjon kvinner (Håndball)

16:00

TGS Arendal – Randesund

1. divisjon kvinner (Håndball)

18:00
18:00

Kristiansand – Bækkelaget

REMA 1000-ligaen

18:00

Sandefjord – Nøtterøy

REMA 1000-ligaen

27 feb

søndag

16:00

Byåsen – Tertnes

REMA 1000-ligaen, kvinner

16:00
16:00

HK Herulf Moss – Sandnes

1. divisjon menn (Håndball)

17:00
17:00

Elverum – Nærbø

REMA 1000-ligaen

17:00

St. Hallvard – Viking Håndball

1. divisjon menn (Håndball)

17:00

Arendal – Halden

REMA 1000-ligaen

18:00
18:00

Follo – Fredrikstad

REMA 1000-ligaen, kvinner

18:00
18:00

Romerike Ravens – Storhamar Håndball

REMA 1000-ligaen, kvinner

18:00

Stavanger Håndball – Follo

1. divisjon menn (Håndball)

18:00

Fyllingen Håndball – Kolstad

REMA 1000-ligaen

2 mar

onsdag

18:00

Viking Håndball – Viking TIF

1. divisjon menn (Håndball)

18:00

Sandnes – Charlottenlund SK

1. divisjon menn (Håndball)

18:00

Kolstad – Drammen

REMA 1000-ligaen

19:00

Follo – HK Herulf Moss

1. divisjon menn (Håndball)

5 mar

lørdag

18:00

Halden – Elverum

REMA 1000-ligaen

6 mar

søndag

17:00

Nøtterøy – Fyllingen Håndball

REMA 1000-ligaen

18:00

Fjellhammer – Sandefjord

REMA 1000-ligaen

18:00

Runar – Arendal

REMA 1000-ligaen

18:00

Bækkelaget – Haslum

REMA 1000-ligaen

18:00

Nærbø – Kristiansand

REMA 1000-ligaen

9 mar

onsdag

17:45
18:00

Fredrikstad – Byåsen

REMA 1000-ligaen, kvinner

18:00

Kolstad – Nøtterøy

REMA 1000-ligaen

20:00

Haslum – Nærbø

REMA 1000-ligaen

10 mar

torsdag

18:00

Larvik HK – Molde HK

REMA 1000-ligaen, kvinner

18:00
18:00
18:00

Sola – Romerike Ravens

REMA 1000-ligaen, kvinner

18:00

Nordstrand – Levanger

1. divisjon kvinner (Håndball)

18:30
18:30

Storhamar Håndball – Flint

REMA 1000-ligaen, kvinner

19:00

Fjellhammer – Reistad

1. divisjon kvinner (Håndball)

12 mar

lørdag

16:00

Kristiansand – Halden

REMA 1000-ligaen

13 mar

søndag

15:00

Gjerpen – Volda Håndball

1. divisjon kvinner (Håndball)

16:00

HK Herulf Moss – Vikhammer HK

1. divisjon menn (Håndball)

16:00

St. Hallvard – Sandnes

1. divisjon menn (Håndball)

16:00

Falk – Viking Håndball

1. divisjon menn (Håndball)

17:00
17:00
17:00

Elverum – Runar

REMA 1000-ligaen

17:00

Drammen – Arendal

REMA 1000-ligaen

18:00
18:00

Follo – Larvik HK

REMA 1000-ligaen, kvinner

18:00

Vipers – Romerike Ravens

REMA 1000-ligaen, kvinner

18:00

Flint – Fredrikstad

REMA 1000-ligaen, kvinner

18:00

Sandefjord – Bækkelaget

REMA 1000-ligaen

18:00

Fyllingen Håndball – Fjellhammer

REMA 1000-ligaen

16 mar

onsdag

18:00

Larvik HK – Byåsen

REMA 1000-ligaen, kvinner

18:00

Fredrikstad – Oppsal

REMA 1000-ligaen, kvinner

18:00
18:00
18:30
18:30

Romerike Ravens – Flint

REMA 1000-ligaen, kvinner

18:30

Volda Håndball – Fjellhammer

1. divisjon kvinner (Håndball)

18:30

Storhamar Håndball – Vipers

REMA 1000-ligaen, kvinner

19:00
20 mar

søndag

15:00
16:00

TGS Arendal – Nordstrand

1. divisjon kvinner (Håndball)

16:00

Molde HK – Storhamar Håndball

REMA 1000-ligaen, kvinner

22 mar

tirsdag

18:00

Sandnes – Viking TIF

1. divisjon menn (Håndball)

23 mar

onsdag

18:00

Fana – Fredrikstad

REMA 1000-ligaen, kvinner

18:00

Nordstrand – Charlottenlund SK

1. divisjon kvinner (Håndball)

18:00

Ålgård – TGS Arendal

1. divisjon kvinner (Håndball)

18:00
18:00
18:00

Fjellhammer – Levanger

1. divisjon kvinner (Håndball)

18:30
18:30

Vipers – Larvik HK

REMA 1000-ligaen, kvinner

18:30

Molde HK – Tertnes

REMA 1000-ligaen, kvinner

18:30

Romerike Ravens – Aker

REMA 1000-ligaen, kvinner

18:30

Storhamar Håndball – Sola

REMA 1000-ligaen, kvinner

19:00

Follo – St. Hallvard

1. divisjon menn (Håndball)

24 mar

torsdag

18:00

Stavanger Håndball – HK Herulf Moss

1. divisjon menn (Håndball)

26 mar

lørdag

16:00

St. Hallvard – Vikhammer HK

1. divisjon menn (Håndball)

16:00
27 mar

søndag

16:00

Viking Håndball – Oslo-Studentenes IK

1. divisjon menn (Håndball)

17:00

Arendal – Elverum

REMA 1000-ligaen

18:00

Bækkelaget – Fyllingen Håndball

REMA 1000-ligaen

18:00

Fjellhammer – Kolstad

REMA 1000-ligaen

18:00

Runar – Kristiansand

REMA 1000-ligaen

18:00

Nøtterøy – Drammen

REMA 1000-ligaen

18:00

Halden – Haslum

REMA 1000-ligaen

18:30

Nærbø – Sandefjord

REMA 1000-ligaen

30 mar

onsdag

17:45

Larvik HK – Romerike Ravens

REMA 1000-ligaen, kvinner

18:00
18:00
18:00
18:00
18:00

Fredrikstad – Molde HK

REMA 1000-ligaen, kvinner

18:00

Aker – Storhamar Håndball

REMA 1000-ligaen, kvinner

3 apr

søndag

16:00

Nærbø – Kolstad

REMA 1000-ligaen

17:00

Arendal – Haslum

REMA 1000-ligaen

17:00

Elverum – Kristiansand

REMA 1000-ligaen

18:00

Runar – Sandefjord

REMA 1000-ligaen

18:00

Bækkelaget – Nøtterøy

REMA 1000-ligaen

18:00

Halden – Fyllingen Håndball

REMA 1000-ligaen

6 apr

onsdag

17:00

Stavanger Håndball – St. Hallvard

1. divisjon menn (Håndball)

18:00

Sandnes – Viking Håndball

1. divisjon menn (Håndball)

18:00

Drammen – Fjellhammer

REMA 1000-ligaen

18:30

HK Herulf Moss – Charlottenlund SK

1. divisjon menn (Håndball)

9 apr

lørdag

15:00

Viking Håndball – Follo

1. divisjon menn (Håndball)

15:00

St. Hallvard – HK Herulf Moss

1. divisjon menn (Håndball)

15:00

Falk – Vikhammer HK

1. divisjon menn (Håndball)

18:00

Fyllingen Håndball – Nærbø

REMA 1000-ligaen

18:00

Kolstad – Bækkelaget

REMA 1000-ligaen

18:00

Elverum – Drammen

REMA 1000-ligaen

18:00

Haslum – Runar

REMA 1000-ligaen

18:00

Kristiansand – Arendal

REMA 1000-ligaen

18:00

Nøtterøy – Fjellhammer

REMA 1000-ligaen

18:00

Sandefjord – Halden

REMA 1000-ligaen

Håndball

Det vises veldig mange håndballkamper på tv og live stream i løpet av året, og rettighetene eies av forskjellige distributører. Når det kommer til kanaler som viser håndball er det bare å følge med når mesterskap eller kamper nærmer seg, for vi lister opp håndball i Norge på live stream og tv.

Håndball historie

Den moderne formen for håndball har sitt opphav fra Skandinavia og Tyskland, og de aller første kampene ble spilt mot slutten av det 19. århundre. Våre nærmeste naboer i øst ble introdusert til sporten på tidlig 1900-tallet, mens det under OL ble håndball på programmet i 1928, under OL i Amsterdam.

Merk at ettersom vi lister opp OL som egen sport, så må du besøke vår side for Håndball OL for full oversikt i sommerens leker.

Det tok 8 år fra OL til at håndball ble spilt i Tyskland under Berlin Games i 1936, før første håndball-VM ble avholdt i 1938, også dette i Tyskland.

I startfasen av sporten fantes det to forskjellige reglement for håndball, der den ene var på fotballbane med 11 spillere på hvert lag. Den andre formen er slik vi kjenner det i dag med 7 spillere på hvert lag der det spilles innendørs. Sistnevnte var også den mest ettertraktede her i Norden.

Oversikt over EM og VM i håndball

  • Håndball-EM for kvinner ble spilt fra 3. til 20. desember 2020 i Danmark. Norge skulle opprinnelig være vertsnasjon, men avlyste i siste liten. Norge ble europamestere etter å ha slått Frankrike i finalen. Neste EM for kvinner blir avholdt i Slovenia, Nord-Makedonia og Montenegro fra 4. til 20. november 2022.
  • Håndball-VM for herrer spilles mellom 14. og 31. januar 2021 i Egypt.
  • Håndball-VM for kvinner spilles mellom 2. til 19. desember 2021 i Spania.
  • Håndball-EM for herrer spilles i Ungarn og Slovakia i 2022.

EHF Champions League for herrer 2020/21 startet med gruppespill den 16. september 2020, og Elverum Håndball er eneste norske lag med. I tillegg spiller Sander Sagosen på THW Kiel. Gruppespillet varer frem til 3. mars 2021, før de går inn i playoff fra 31. mars. Finalen spilles den 13. juni 2021.

EHF Champions League for kvinner 2020/21 startet med gruppespill den 12. september 2020, og Vipers er eneste norske lag med. Gruppespillet varer frem til 13. februar 2021, før de går inn i playoff fra 6. mars. Finalen spilles den 30. mai 2021.

Rema 1000-ligaen for herrer startet den 26. august og varer frem til 24. mars 2021.

Rema 1000-ligaen for kvinner startet den 28. august og varer frem til 28. mars 2021.