TVkampen.com TVkampen.com

Tour De France

  • 19 tir
  • 20 idag
  • 21 tor
  • 22 fre
  • 23 lør
  • 24 søn
  • 25 man
  • 26 tir
  • 27 ons
  • 28 tor
  • 29 fre
  • 30 lør
  • 31 søn

Alpint Verdenscup på TV og Live Stream

Verdenscupen i alpint startet i slutten av oktober med storslalåm i Sölden, Østerrike. Henrik Kristoffersen er favoritt til å vinne sammenlagt for herrene i år, men det var 20 år gamle Lucas Braathen som vant sesongens første verdenscup.

22 jan

fredag

10:00

Utfor: Kvinner - Crans Montana

Alpint Verdenscup

  • SVT 1
  • TV 2
  • TV 2 Sumo
11:30

Utfor: Herrer - Kitzbühl

Alpint Verdenscup

  • Eurosport 1
  • SVT 1
  • TV 2
  • TV 2 Sumo
23 jan

lørdag

10:00

Utfor: Kvinner - Crans Montana

Alpint Verdenscup

  • SVT 2
  • TV 2
  • TV 2 Sumo
11:30

Utfor: Herrer - Kitzbühl

Alpint Verdenscup

  • Eurosport 1
  • SVT 1
  • TV 2
  • TV 2 Sumo
24 jan

søndag

10:20

Super-G: Menn - Kitzbühl

Alpint Verdenscup

  • SVT 1
  • TV 2
  • TV 2 Sumo
12:00

Super-G: Kvinner - Crans Montana

Alpint Verdenscup

  • TV 2
  • TV 2 Sumo
26 jan

tirsdag

10:30

Storslalåm: Kvinner - Kronplatz | Første omgang

Alpint Verdenscup

  • Eurosport 1
  • NRK 1
  • NRK TV
  • SVT 1
13:30

Storslalåm: Kvinner - Kronplatz | Andre omgang

Alpint Verdenscup

  • Eurosport 1
  • NRK 1
  • NRK TV
  • SVT 1
17:45

Slalåm: Menn - Schladming | Første omgang

Alpint Verdenscup

  • Eurosport 1
  • SVT 1
  • TV 2 Sport 1
  • TV 2 Sumo
20:45

Slalåm: Menn - Schladming | Andre omgang

Alpint Verdenscup

  • Eurosport 1
  • SVT 2
  • TV 2 Sport 1
  • TV 2 Sumo
30 jan

lørdag

09:30

Slalåm: Menn - Chamonix | Første omgang

Alpint Verdenscup

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • SVT 1
11:00

Utfor: Kvinner - Garmisch

Alpint Verdenscup

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • SVT 1
12:30

Slalåm: Menn - Chamonix | Andre omgang

Alpint Verdenscup

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • SVT 1
31 jan

søndag

09:30

Slalåm: Menn - Chamonix | Første omgang

Alpint Verdenscup

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
11:00

Super-B: Kvinner - Garmisch-Partenkirchen

Alpint Verdenscup

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
12:30

Slalåm: Menn - Chamonix | Andre omgang

Alpint Verdenscup

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
5 feb

fredag

11:30

Super-G: Menn - Garmisch

Alpint Verdenscup

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • SVT 1
6 feb

lørdag

11:30

Utfor: Menn - Garmisch

Alpint Verdenscup

  • Eurosport 1
  • Eurosport Player
  • SVT 1
    Annonse
    Annonce

Konkurransene er utspredt rundt om i verden, så her hender det at utøvere ofte prioriterer enkelte konkurranser over andre. Et eksempel på det er åpningen i Sölden som bare er storslalåm, som gjør at enkelte slalåmspesialister og fartsspesialister står over.

Hvem vant verdenscupen i alpint 2019/20

Aleksander Aamodt Kilde vant den totale verdenscupen i 2019/20. Henrik Kristoffersen havnet på tredjeplass.

Resultater alpint 2020/21

Alle resultater fra verdenscup alpint så langt denne sesongen i vår guide vintersport 2020/21.

Sölden: 17. - 18. oktober

Storslalåm kvinner | 17.10
1. Marta Bassino (ITA)
2. Federica Brignone (ITA)
3. Petra Vlhova (SVK)
Beste norske: Mina Fuerst Holtmann (5)

Storslalåm menn | 18.10
1. Lucas Braathen (NOR)
2. Marco Odermatt (SUI)
3. Gino Caviezel (SUI)
Neste norske: Henrik Kristoffersen (5)

Levi: 21. - 22. oktober

Slalåm kvinner - Dag 1 | 21.10
1. Petra Vlhova (SVK)
2. Mikaela Shiffrin (USA)
3. Katharina Liensberger (AUT)
Beste norske: Thea Louise Stjernesund (13)

Slalåm kvinner - Dag 2 | 22.10
1. Petra Vlhova (SVK)
2. Michelle Gisin (SUI)
3. Katharina Liensberger (AUT)
Beste norske: Mina Fuerst Holtmann (12)

Lech Zuers: 26. - 27. oktober

Parallellslalåm kvinner | 26.10
1. Petra Vlhova (SVK)
2. Paula Moltzan (USA)
3. Lara Gut-Behrami (SUI)
Beste norske: Thea Louise Stjernesund (6)

Parallellslalåm menn | 27.10
1. Alexis Pintrault (FRA)
2. Henrik Kristoffersen (NOR)
3. Alexander Schmid (GER)
Neste norske: Timon Haugan (13)

Santa Caterina Valfurva: 5. og 7. desember

Storslalåm menn - Dag 1 | 5.12
1. Filip Zubcic (CRO)
2. Zan Kranjec (SLO)
3. Marco Odermatt (SUI)
Beste norske: Aleksander Aamodt Kilde (9)

Storslalåm menn - Dag 2 | 7.12
1. Marco Odermatt (SUI)
2. Tommy Ford (USA)
3. Filip Zubcic (CRO)
Beste norske: Leif Kristian Nestvold-Haugen (7)

Val d'Isere: 12. - 13. desember

Super-G menn | 12.12
1. Mauro Caviezel (SUI)
2. Adrian Smiseth Sejersted (NOR)
3. Christian Walder (AUT)
Neste norske: Kjetil Jansrud (6)

Utfor menn | 13.12
1. Martin Cater (SLO)
2. Otmar Striedinger (AUT)
3. Urs Kryenbuehl (SUI)
Beste norske: Aleksander Aamodt Kilde (4)

Courchevel: 12. og 14. desember

Storslalåm kvinner - Dag 1 | 12.12
1. Marta Bassino (ITA)
2. Sara Hector (SWE)
3. Petra Vlhova (SVK)
Beste norske: Kristin Lysdal (15)

Storslalåm kvinner - Dag 2 | 14.12
1. Mikaela Shiffrin (USA)
2. Federica Brignone (ITA)
3. Tessa Worley (FRA)
Beste norske: Maria Therese Tviberg (15)

Val Gardena: 18. - 19. desember

Super-G menn | 18.12
1. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
2. Mauro Caviezel (SUI)
3. Kjetil Jansrud (NOR)

Utfor menn | 19.12
1. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
2. Ryan Cochran-Siegle (USA)
3. Beat Feuz (SUI)
Neste norske: Kjetil Jansrud (4)

Val d'Isere: 18. - 20. desember

Utfor kvinner - Dag 1 | 18.12
1. Corinne Suter (SUI)
2. Sofia Goggia (ITA)
3. Breezy Johnson (USA)
Beste norske: Ragnhild Mowinckel (9)

Utfor kvinner - Dag 2 | 19.12
1. Sofia Goggia (ITA)
2. Corinne Suter (SUI)
3. Breezy Johnson (USA)
Beste norske: Kajsa Vickhoff Lie (4)

Super-G kvinner | 20.12
1. Ester Ledecka (CZE)
2. Corinne Suter (SUI)
3. Federica Brignone (ITA)
Beste norske: Kajsa Vickhoff Lie (10)

Alta Badia: 20. - 21. desember

Storslalåm menn | 20.12
1. Alexis Pintrault (FRA)
2. Atle Lie McGrath (NOR)
3. Justin Murisier (SUI)
Neste norske: Aleksander Aamodt Kilde (6)

Slalåm menn | 21.12
1. Ramon Zenhaeusern (SUI)
2. Manuel Feller (AUT)
3. Marco Schwarz (AUT)
Beste norske: Henrik Kristoffersen (6)

Madonna di Campiglio: 22. desember

Slalåm menn | 22.12
1. Henrik Kristoffersen (NOR)
2. Sebastian Foss-Solevaag (NOR)
3. Alex Vinatzer (ITA)
Neste norske: Timon Haugan (24)

Bormio: 29. - 30. desember

Suger-G menn | 29.12
1. Ryan Cochran-Siegle (USA)
2. Vincent Kriechmayr (AUT)
3. Adrian Smiseth Sejersted (NOR)
4. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)

Utfor menn | 30.12
1. Matthias Mayer (AUT)
2. Vincent Kriechmayr (AUT)
3. Urs Kryenbuehl (SUI)
Beste norske: Aleksander Aamoth Kilde (6)

Semmering: 28. - 29. desember

Storslalåm kvinner | 28.12 - Avlyst

Slalåm kvinner | 29.12
1. Michelle Gisin (SUI)
2. Katharina Liensberger (AUT)
3. Mikaela Shiffrin (USA)
Beste norske: Kristin Lysdahl (7)

Zagreb: 3. - 6. januar

Slalåm kvinner | 3. januar
1. Petra Vlhova (SVK)
2. Katharina Liensberger (AUT)
3. Michelle Gisin (SUI)
Beste norske: Kristin Lysdahl (7)

Slalåm menn | 6. januar
1. Linus Strasser (GER)
2. Manuel Feller (AUT)
3. Marco Schwarz (AUT)
Beste norske: Henrik Kristoffersen (10)

St. Anton: 9. - 10. januar

Utfor kvinner | 9. januar
1. Sofia Goggia (ITA)
2. Tamara Tippler (AUT)
3. Breezy Johnson (USA)
Beste norske: Kajsa Vickhoff Lie (16)

Super-G kvinner | 10. januar
1. Lara Behrami-Gut (SUI)
2. Marta Bassino (ITA)
3. Corinne Suter (AUT)
Beste norske: Ragnhild Mowinckel (11)

Adelboden: 8. - 10. januar

Storslalåm menn | 8. januar
1. Alexis Pintrault (FRA)
2. Filip Zubcic (CRO)
3. Marco Odermatt (SUI)
4. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)

Storslalåm menn | 9. januar
1. Alexis Pintrault (FRA)
2. Filip Zubcic (CRO)
3. Loic Meillard (SUI)
Beste norske: Aleksander Aamodt Kilde (5)

Slalåm menn | 10. januar
1. Marco Schwarz (AUT)
2. Linus Strasser (GER)
3. Dave Ryding (GBR)
Beste norske: Sebastian Foss-Solevaag (9)

Flachau: 12. januar

Slalåm Kvinner | 12. januar
1. Mikaela Shiffrin (USA)
2. Katharina Liensberger (AUT)
3. Wendy Holdener (SUI)
Beste norske: Maria Therese Tviberg (15)

Kranjska Gora: 16. - 17. januar

Storslalåm kvinner | 16. januar
1. Marta Bassino (ITA)
2. Tessa Worley (FRA)
3. Michelle Gisin (SUI)
Beste norske: Mina Fürst Holtmann (12)

Storslalåm kvinner | 17. januar
1. Marta Bassino (ITA)
2. Michelle Gisin (SUI)
3. Meta Hrovat (SLO)
Beste norske: Ragnhild Mowinckel (17)

Flachau: 16. - 17. januar

Slalåm menn | 16. januar
1. Manuel Feller (AUT)
2. Clement Noel (FRA)
3. Marco Schwarz (AUT)
Beste norske: Sebastian Foss-Solevåg (4)

Slalåm menn | 17. januar
1. Sebastian Foss-Solevåg (NOR)
2. Marco Schwarz (AUT)
3. Alexis Pintrault (FRA)
Neste norske: Henrik Kristoffersen (7)

Kitzbühel: 22. - 24. januar

Utfor menn | 22. januar
1. ()
2. ()
3. ()

Utfor menn | 23. januar
1. ()
2. ()
3. ()

Super-G menn | 24. januar
1. ()
2. ()
3. ()

Crans Montana: 22. - 24. januar

Utfor kvinner | 22. januar
1. ()
2. ()
3. ()

Utfor kvinner | 23. januar
1. ()
2. ()
3. ()

Super-G kvinner | 24. januar
1. ()
2. ()
3. ()

Schladming: 26. januar

Slalåm menn | 26. januar
1. ()
2. ()
3. ()

Kronplatz: 26. januar

Storslalåm kvinner | 26. januar
1. ()
2. ()
3. ()

Garmisch Partenkirchen: 30. - 31. januar

Utfor kvinner | 30. januar
1. ()
2. ()
3. ()

Super-G kvinner | 31. januar
1. ()
2. ()
3. ()

Chamonix: 30. - 31. januar

Slalåm menn | 30. januar
1. ()
2. ()
3. ()

Slalåm menn | 31. januar
1. ()
2. ()
3. ()

Garmisch Partenkirchen: 5. - 6. februar

Super-G menn | 5. februar
1. ()
2. ()
3. ()

Utfor menn | 6. februar
1. ()
2. ()
3. ()

Val di Fassa: 26. - 28. februar

Super-G kvinner | 26. februar
1. ()
2. ()
3. ()

Utfor kvinner | 27. februar
1. ()
2. ()
3. ()

Super-G kvinner | 28. februar
1. ()
2. ()
3. ()

Bansko: 27. - 28. februar

Storslalåm menn | 27. februar
1. ()
2. ()
3. ()

Storslalåm menn | 28. februar
1. ()
2. ()
3. ()

Kvitfjell: 6. - 7. mars

Utfor menn | 6. mars
1. ()
2. ()
3. ()

Super-G menn | 7. mars
1. ()
2. ()
3. ()

Jasna: 6. - 7. mars

Storslalåm kvinner | 6. mars
1. ()
2. ()
3. ()

Slalåm kvinner | 7. mars
1. ()
2. ()
3. ()

Åre: 12. - 13. mars

Slalåm kvinner | 12. mars
1. ()
2. ()
3. ()

Slalåm kvinner | 13. mars
1. ()
2. ()
3. ()

Kranjska Gora: 13. - 14. mars

Storslalåm menn | 13. mars
1. ()
2. ()
3. ()

Slalåm menn | 14. mars
1. ()
2. ()
3. ()

Lenzerheide: 17. - 21. mars

Utfor menn | 17. mars
1. ()
2. ()
3. ()

Utfor kvinner | 17. mars
1. ()
2. ()
3. ()

Super-G kvinner | 18. mars
1. ()
2. ()
3. ()

Super-G menn | 18. mars
1. ()
2. ()
3. ()

Lag Parallell | 19. mars
1. ()
2. ()
3. ()

Storslalåm menn | 20. mars
1. ()
2. ()
3. ()

Slalåm kvinner | 20. mars
1. ()
2. ()
3. ()

Storslalåm kvinner | 21. mars
1. ()
2. ()
3. ()

Slalåm menn | 21. mars
1. ()
2. ()
3. ()