TVkampen.com TVkampen.com

Tour De France

  • 13 tir
  • 14 idag
  • 15 tor
  • 16 fre
  • 17 lør
  • 18 søn
  • 19 man
  • 20 tir
  • 21 ons
  • 22 tor
  • 23 fre
  • 24 lør
  • 25 søn

Alpint Verdenscup på TV og Live Stream

Verdenscupen i alpint 20/21 startet i Sölden, Østerrike, den 17. oktober. Sesongen ble avsluttet i Lenzerheide, Sveits, den 15. mars 2021. Alexis Pinturault og Petra Vlhova vant sammenlagt. Henrik Kristoffersen var beste norske med 6.-plass, mens en skadet Kajsa Vickhoff Lie var beste norske kvinne på 18.-plass. Se oversikt over verdenscupen alpint på tv og live stream.

Det er ingen aktuelle sendinger for Alpint Verdenscup. Gå til startsiden

Konkurransene er utspredt rundt om i verden, så her hender det at utøvere ofte prioriterer enkelte konkurranser over andre. Et eksempel på det er åpningen i Sölden som bare er storslalåm, som gjør at enkelte slalåmspesialister og fartsspesialister står over.

Hvem vant verdenscupen i alpint 2020/21

Menn - Sammenlagt
1. Alexis Pinturault (FRA)
2. Marco Odermatt (SUI)
3. Marco Schwarz (SUI)
4. Loic Meillard (SUI)
5. Filip Zubcic (CRO)
6. Henrik Kristoffersen (NOR)
11. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
14. Sebastian Foss-Solevåg (NOR)
31. Kjetil Jansud (NOR)
39. Leif Kristian Nestvold-Haugen (NOR)
43. Lucas Braathen (NOR)
52. Adrian Smiseth Sejersted (NOR)
56. Atle Lie Mcgrath (NOR)
77. Timon Haugan (NOR)

Menn - Utfor
1. Beat Feuz (SUI)
2. Matthias Mayer (AUT)
3. Dominik Paris (ITA)
4. Johan Clarey (FRA)
5. Vincent Kriechmayr (AUR)

Menn - Slalåm
1. Marco Schwarz (AUT)
2. Clement Noel (FRA)
3. Ramon Zenhaeusern (SUI)
4. Manuel Feller (AUT)
5. Sebastian Foss-Solevaag (NOR)

Menn - Storslalåm
1. Alexis Pinturault (FRA)
2. Marco Odermatt (SUI)
3. Filip Zubcic (CRO)
4. Loic Meillard (SUI)
5. Mathieu Faivre (FRA)

Menn - Super-G
1. Vincent Kriechmayr (AUT)
2. Marco Odermatt (SUI)
3. Matthias Mayer (AUT)
4. Mauro Caviezel (SUI)
5. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)

Kvinner - Sammenlagt
1. Petra Vlhova (SVK)
2. Lara Gut-Behrami (SUI)
3. Michelle Gisin (SUI)
4. Mikaela Shiffrin (USA)
5. Katharina Liensberger (AUT)
18. Kajsa Vickhoff Lie (NOR)
23. Kristin Lysdahl (NOR)
29. Ragnhild Mowinckel (NOR)
38. Mina Fuerst Holtmann (NOR)
51. Kristina Riis-Johannesen (NOR)
54. Thea Louise Stjernesund (NOR)
63. Maria Therese Tviberg (NOR)
89. Kaja Nordbye (NOR)

Kvinner - Utfor
1. Sofia Goggia (ITA)
2. Corinne Suter (SUI)
3. Lara Gut-Behrami (SUI)
4. Breezy Johnson (USA)
5. Kira Weidle (GER)

Kvinner - Slalåm
1. Katharina Liensberger (AUT)
2. Mikaela Shiffrin (USA)
3. Petra Vlhova (SVK)
4. Michelle Gisin (SUI)
5. Wendy Holdener (SUI)

Kvinner - Storslalåm
1. Marta Bassino (ITA)
2. Mikaela Shiffrin (USA)
3. Tessa Worley (FRA)
4. Michelle Gisin (SUI)
5. Federica Brignone (ITA)

Kvinner - Super-G
1. Lara Gut-Behrami (SUI)
2. Federica Brignone (ITA)
3. Corinne Suter (SUI)
4. Tamara Tippler (AUT)
5. Ester Ledecka (CZE)

Hvem vant verdenscupen i alpint 2019/20

Aleksander Aamodt Kilde vantverdenscupen sammenlagt 2019/20. Henrik Kristoffersen havnet på tredjeplass.

Resultater alpint 2020/21

Alle resultater fra verdenscup alpint så langt denne sesongen i vår guide vintersport 2020/21.

Sölden: 17. - 18. oktober

Storslalåm kvinner | 17.10
1. Marta Bassino (ITA)
2. Federica Brignone (ITA)
3. Petra Vlhova (SVK)
Beste norske: Mina Fuerst Holtmann (5)

Storslalåm menn | 18.10
1. Lucas Braathen (NOR)
2. Marco Odermatt (SUI)
3. Gino Caviezel (SUI)
Neste norske: Henrik Kristoffersen (5)

Levi: 21. - 22. oktober

Slalåm kvinner - Dag 1 | 21.10
1. Petra Vlhova (SVK)
2. Mikaela Shiffrin (USA)
3. Katharina Liensberger (AUT)
Beste norske: Thea Louise Stjernesund (13)

Slalåm kvinner - Dag 2 | 22.10
1. Petra Vlhova (SVK)
2. Michelle Gisin (SUI)
3. Katharina Liensberger (AUT)
Beste norske: Mina Fuerst Holtmann (12)

Lech Zuers: 26. - 27. oktober

Parallellslalåm kvinner | 26.10
1. Petra Vlhova (SVK)
2. Paula Moltzan (USA)
3. Lara Gut-Behrami (SUI)
Beste norske: Thea Louise Stjernesund (6)

Parallellslalåm menn | 27.10
1. Alexis Pinturault (FRA)
2. Henrik Kristoffersen (NOR)
3. Alexander Schmid (GER)
Neste norske: Timon Haugan (13)

Santa Caterina Valfurva: 5. og 7. desember

Storslalåm menn - Dag 1 | 5.12
1. Filip Zubcic (CRO)
2. Zan Kranjec (SLO)
3. Marco Odermatt (SUI)
Beste norske: Aleksander Aamodt Kilde (9)

Storslalåm menn - Dag 2 | 7.12
1. Marco Odermatt (SUI)
2. Tommy Ford (USA)
3. Filip Zubcic (CRO)
Beste norske: Leif Kristian Nestvold-Haugen (7)

Val d'Isere: 12. - 13. desember

Super-G menn | 12.12
1. Mauro Caviezel (SUI)
2. Adrian Smiseth Sejersted (NOR)
3. Christian Walder (AUT)
Neste norske: Kjetil Jansrud (6)

Utfor menn | 13.12
1. Martin Cater (SLO)
2. Otmar Striedinger (AUT)
3. Urs Kryenbuehl (SUI)
Beste norske: Aleksander Aamodt Kilde (4)

Courchevel: 12. og 14. desember

Storslalåm kvinner - Dag 1 | 12.12
1. Marta Bassino (ITA)
2. Sara Hector (SWE)
3. Petra Vlhova (SVK)
Beste norske: Kristin Lysdal (15)

Storslalåm kvinner - Dag 2 | 14.12
1. Mikaela Shiffrin (USA)
2. Federica Brignone (ITA)
3. Tessa Worley (FRA)
Beste norske: Maria Therese Tviberg (15)

Val Gardena: 18. - 19. desember

Super-G menn | 18.12
1. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
2. Mauro Caviezel (SUI)
3. Kjetil Jansrud (NOR)

Utfor menn | 19.12
1. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
2. Ryan Cochran-Siegle (USA)
3. Beat Feuz (SUI)
Neste norske: Kjetil Jansrud (4)

Val d'Isere: 18. - 20. desember

Utfor kvinner - Dag 1 | 18.12
1. Corinne Suter (SUI)
2. Sofia Goggia (ITA)
3. Breezy Johnson (USA)
Beste norske: Ragnhild Mowinckel (9)

Utfor kvinner - Dag 2 | 19.12
1. Sofia Goggia (ITA)
2. Corinne Suter (SUI)
3. Breezy Johnson (USA)
Beste norske: Kajsa Vickhoff Lie (4)

Super-G kvinner | 20.12
1. Ester Ledecka (CZE)
2. Corinne Suter (SUI)
3. Federica Brignone (ITA)
Beste norske: Kajsa Vickhoff Lie (10)

Alta Badia: 20. - 21. desember

Storslalåm menn | 20.12
1. Alexis Pinturault (FRA)
2. Atle Lie McGrath (NOR)
3. Justin Murisier (SUI)
Neste norske: Aleksander Aamodt Kilde (6)

Slalåm menn | 21.12
1. Ramon Zenhaeusern (SUI)
2. Manuel Feller (AUT)
3. Marco Schwarz (AUT)
Beste norske: Henrik Kristoffersen (6)

Madonna di Campiglio: 22. desember

Slalåm menn | 22.12
1. Henrik Kristoffersen (NOR)
2. Sebastian Foss-Solevaag (NOR)
3. Alex Vinatzer (ITA)
Neste norske: Timon Haugan (24)

Bormio: 29. - 30. desember

Suger-G menn | 29.12
1. Ryan Cochran-Siegle (USA)
2. Vincent Kriechmayr (AUT)
3. Adrian Smiseth Sejersted (NOR)
4. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)

Utfor menn | 30.12
1. Matthias Mayer (AUT)
2. Vincent Kriechmayr (AUT)
3. Urs Kryenbuehl (SUI)
Beste norske: Aleksander Aamoth Kilde (6)

Semmering: 28. - 29. desember

Storslalåm kvinner | 28.12 - Avlyst

Slalåm kvinner | 29.12
1. Michelle Gisin (SUI)
2. Katharina Liensberger (AUT)
3. Mikaela Shiffrin (USA)
Beste norske: Kristin Lysdahl (7)

Zagreb: 3. - 6. januar

Slalåm kvinner | 3. januar
1. Petra Vlhova (SVK)
2. Katharina Liensberger (AUT)
3. Michelle Gisin (SUI)
Beste norske: Kristin Lysdahl (7)

Slalåm menn | 6. januar
1. Linus Strasser (GER)
2. Manuel Feller (AUT)
3. Marco Schwarz (AUT)
Beste norske: Henrik Kristoffersen (10)

St. Anton: 9. - 10. januar

Utfor kvinner | 9. januar
1. Sofia Goggia (ITA)
2. Tamara Tippler (AUT)
3. Breezy Johnson (USA)
Beste norske: Kajsa Vickhoff Lie (16)

Super-G kvinner | 10. januar
1. Lara Behrami-Gut (SUI)
2. Marta Bassino (ITA)
3. Corinne Suter (AUT)
Beste norske: Ragnhild Mowinckel (11)

Adelboden: 8. - 10. januar

Storslalåm menn | 8. januar
1. Alexis Pinturault (FRA)
2. Filip Zubcic (CRO)
3. Marco Odermatt (SUI)
4. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)

Storslalåm menn | 9. januar
1. Alexis Pinturault (FRA)
2. Filip Zubcic (CRO)
3. Loic Meillard (SUI)
Beste norske: Aleksander Aamodt Kilde (5)

Slalåm menn | 10. januar
1. Marco Schwarz (AUT)
2. Linus Strasser (GER)
3. Dave Ryding (GBR)
Beste norske: Sebastian Foss-Solevaag (9)

Flachau: 12. januar

Slalåm Kvinner | 12. januar
1. Mikaela Shiffrin (USA)
2. Katharina Liensberger (AUT)
3. Wendy Holdener (SUI)
Beste norske: Maria Therese Tviberg (15)

Kranjska Gora: 16. - 17. januar

Storslalåm kvinner | 16. januar
1. Marta Bassino (ITA)
2. Tessa Worley (FRA)
3. Michelle Gisin (SUI)
Beste norske: Mina Fürst Holtmann (12)

Storslalåm kvinner | 17. januar
1. Marta Bassino (ITA)
2. Michelle Gisin (SUI)
3. Meta Hrovat (SLO)
Beste norske: Ragnhild Mowinckel (17)

Flachau: 16. - 17. januar

Slalåm menn | 16. januar
1. Manuel Feller (AUT)
2. Clement Noel (FRA)
3. Marco Schwarz (AUT)
Beste norske: Sebastian Foss-Solevåg (4)

Slalåm menn | 17. januar
1. Sebastian Foss-Solevåg (NOR)
2. Marco Schwarz (AUT)
3. Alexis Pinturault (FRA)
Neste norske: Henrik Kristoffersen (7)

Kitzbühel: 22. - 24. januar

Utfor menn | 22. januar
1. Beat Feuz (SUI)
2. Matthias Mayer (AUT)
3. Dominik Paris (ITA)

Utfor menn | 23. januar
1. Beat Feuz (SUI)
2. Johan Clarey (FRA)
3. Matthias Mayer (AUT)

Super-G menn | 24. januar
1. Vincent Kriechmayr (AUT)
2. Marco Odermatt (SUI)
3. Matthias Mayer (AUT)

Crans Montana: 22. - 24. januar

Utfor kvinner | 22. januar
1. Sofia Goggia (ITA)
2. Ester Ledecka (CZE)
3. Breezy Johnson (USA)

Utfor kvinner | 23. januar
1. Sofia Goggia (ITA)
2. Lara Gut-Behrami (SUI)
3. Elena Curtoni (ITA)

Super-G kvinner | 24. januar
1. Lara Gut-Behrami (SUI)
2. Tamara Tippler (AUT)
3. Federica Brignone (ITA)

Schladming: 26. januar

Slalåm menn | 26. januar
1. Marco Schwarz (AUT)
2. Clement Noel (FRA)
3. Alexis Pinturault (FRA)

Kronplatz: 26. januar

Storslalåm kvinner | 26. januar
1. Tessa Worley (USA)
2. Lara Gut-Behrami (SUI)
3. Marta Bassino (ITA)

Garmisch Partenkirchen: 30. - 1. februar

Super-G kvinner | 30. januar
1. Lara Gut-Behrami (SUI)
2. Kajsa Vickhoff Lie (NOR)
3. Marie-Michele Gagnon (CAN)

Utfor kvinner | 1. februar
1. Lara Gut-Behrami (SUI)
2. Petra Vlhova (SVK)
3. Tamara Tippler (AUT)

Chamonix: 30. - 31. januar

Slalåm menn | 30. januar
1. Clement Noel (FRA)
2. Ramon Zenhaeusern (SUI)
3. Marco Schwarz (AUT)

Slalåm menn | 31. januar
1. Henrik Kristoffersen (NOR)
2. Ramon Zenhaeusern (SUI)
3. Sandro Simonet (SUI)

Garmisch Partenkirchen: 5. - 6. februar

Utfor menn | 5. februar
1. Dominik Paris (ITA)
2. Beat Feuz (SUI)
3. Matthias Mayer (AUT)

Super-G menn | 6. februar
1. Vincent Kriechmayr (AUT)
2. Matthias Mayer (AUT)
3. Marco Odermatt (SUI)

Val di Fassa: 26. - 28. februar

Utfor kvinner | 26. februar
1. Lara Gut-Behrami (SUI)
2. Ramona Siebenhofer (AUT)
3. Corinne Suter (SUI)

Utfor kvinner | 27. februar
1. Lara Gut-Behrami (SUI)
2. Corinne Suter (SUI)
3. Kira Weidle (GER)

Super-G kvinner | 28. februar
1. Federica Brignone (ITA)
2. Lara Gut-Behrami (SUI)
3. Corinne Suter (SUI)

Bansko: 27. - 28. februar

Storslalåm menn | 27. februar
1. Filip Zubcic (CRO)
2. Mathieu Faivre (FRA)
3. Stefan Brennsteiner (AUT)

Storslalåm menn | 28. februar
1. Mathieu Faivre (FRA)
2. Marco Odermatt (SUI)
3. Alexis Pinturault (FRA)

Kvitfjell: 6. - 7. mars avlyst

Utfor menn | 6. mars
Super-G menn | 7. mars

Saalbach-Hinterglemm: 5. - 7. mars

Utfor menn | 6. mars
1. Vincent Kriechmayr (AUT)
2. Beat Feuz (SUI)
3. Matthias Mayer (AUT)

Super-G menn | 7. mars
1. Marco Odermatt (SUI)
2. Matthieu Beilet (FRA)
3. Vincent Kriechmayr (AUT)

Jasna: 6. - 7. mars

Slalåm kvinner | 6. mars
1. Mikaela Shiffrin (USA)
2. Petra Vlhova (SVK)
3. Wendy Holdener (SUI)

Storslalåm kvinner | 7. mars
1. Petra Vlhova (SVK)
2. Alice Robinson (NZL)
3. Mikaela Shiffrin (USA)

Åre: 12. - 13. mars

Slalåm kvinner | 12. mars
1. Petra Vlhova (SVK)
2. Katharina Liensberger (AUT)
3. Mikaela Shiffrin (USA)

Slalåm kvinner | 13. mars
1. Katharina Liensberger (AUT)
2. Mikaela Shiffrin (USA)
3. Wendy Holdener (SUI)

Kranjska Gora: 13. - 14. mars

Storslalåm menn | 13. mars
1. Marco Odermatt (SUI)
2. Loic Meillard (SUI)
3. Stefan Brennsteiner (AUT)

Slalåm menn | 14. mars
1. Clement Noel (FRA)
2. Victor Muffat-Jeandet (FRA)
3. Ramon Zenhaeusern (SUI)

Lenzerheide: 17. - 21. mars

Utfor menn | 17. mars
Utfor kvinner | 17. mars
Super-G kvinner | 18. mars
Super-G menn | 18. mars

Lag Parallell | 19. mars
1. Norge (Riis-Johansen, Nestvold-Haugen, Lysdahl, Foss-Solevaag)
2. Tyskland (Filser, Strasser, Duerr, Schmid)
3. Østerrike (Boström, Jakobsen, Hector, Rönngren)

Storslalåm menn | 20. mars
1. Alexis Pinturault (FRA)
2. Filip Zubcic (CRO)
3. Mathieu Favre (FRA)

Slalåm kvinner | 20. mars
1. Katharina Liensberger (AUT)
2. Mikaela Shiffrin (USA)
3. Michelle Gisin (SUI)

Storslalåm kvinner | 21. mars
1. Alice Robinson (NZL)
2. Mikaela Shiffrin (USA)
3. Meta Hrovat (SLO)

Slalåm menn | 21. mars
1. Manuel Feller (AUT)
2. Clement Noel (FRA)
3. Alexis Pinturault (FRA)