Tilbake Tilbake

13:00 – tirsdag 3 juni

Next Next

Iga Swiatek – Elina Svitolina

Hun har nå mistet favorittstempelet i Roland-Garros, polakken Iga Swiatek. Hun har vunnet tre år på rad, fire ganger de siste fem årene her i Paris, og er altså klar for kvartfinale igjen. Hun har også båret favorittstempelet gjennom turneringen, men nå før kvartfinalene er det verdensener Aryna Sabalenka som har overtatt som favoritt ifølge oddsen.

Der venter den ukrainske Elina Svitolina, som de siste årene har kommet tilbake og vært bedre enn noen gang etter en pause i forbindelse med barnefødsel. Faren er for øvrig Gael Monfils.

Sterkt av Svitolina, som er seedet som nummer 13 her i Roland-Garros, å ha tatt seg til kvartfinale – men her blir det nok tøft. Swiatek har rundt 75 % vinnersjanse ifølge forhåndsoddsen. Det skal likevel sies at Svitolina slo ut Jasmine Paolini i åttendedelsfinalen – Paolini har kanskje vært den beste på grus i hele vår – så kapasiteten er absolutt der. Swiatek må være på vakt i ettermiddag.