TVkampen.com TVkampen.com
  • 19 søn
  • 20 idag
  • 21 tir
  • 22 ons
  • 23 tor
  • 24 fre
  • 25 lør
  • 26 søn
  • 27 man
  • 28 tir
  • 29 ons
  • 30 tor
  • 1 fre

Skiskyting Verdenscup på TV og Live Stream

Verdenscupen i skiskyting 2021/22 startet i Østersund, Sverige, den 27. november, og avsluttes den 20. mars 2022 i Holmenkollen.
Verdenscup vinnere i skiskyting forrige sesong var Tiril Eckhoff og Johannes Thingnes Bø.

Verdenscupen tar en pause i Februar på grunn av Vinter-OL 2022 som foregår mellom 4.-28. februar.
Se full oversikt over skiskyting på TV og live stream her.

Det er ingen aktuelle sendinger for Skiskyting Verdenscup. Gå til startsiden

Skiskyting har blitt en publikumsfest rundt om i Europa. Delvis på stamplass, men også i TV-sofaene. Arenaene har man sett før, og navn som Ruhpolding, Pokljuka og Oberhof har blitt assosiert med skiskyting av de som følger sporten. Östersund og Oslo har også konkurranser hvert år, men på de plassene har man i tillegg langrenn, så der tenker man mer på ski generelt.
I skiskyting har man valgt å legge VM som en verdenscup, det vil si at man får verdenscuppoeng i VM. 2020/21-sesongen går VM i Pokljuka, Slovenia fra 11. til 21. februar 2021. Disse konkurransene blir årets høydepunkt for skiskyttere.

Landslaget i skiskyting 2020/21

Selv om det finnes flere forskjellige landslag i skiskyting, så skal vi bare nevne elitelandslag kvinner og herrer, med følgende utøvere:
Kilde: Norges Skiskytterforbund

Elitelandslag - Kvinner 2020/21

  • Emilie Ågheim Kalkenberg
    Klubb: Skonseng UL
    Bosted: Trondheim
    Født: 1997
  • Ida Lien
    Klubb: Simostranda IL
    Bosted: Lillehammer
    Født: 1997
  • Ingrid Landmark Tandrevold
    Klubb: Fossum IF
    Bosted: Oslo
    Født: 1996
  • Karoline O. Knotten
    Klubb: Vingrom IL
    Bosted: Lillehammer
    Født: 1995
  • Marte Olsbu Røiseland
    Klubb: Froland IL
    Bosted: Lillehammer
    Født: 1990
  • Tiril Kampehaug Eckhoff
    Klubb: Fossum IF
    Bosted: Oslo
    Født: 1990
  • Patrick Oberegger
    Rolle: Trener
  • Sverre Huber Kaas
    Rolle: Trener

Elitelandslag - Menn 2020/21

  • Erlend Øvereng Bjøntegaard
    Klubb: IL Bever'n
    Bosted: Oslo
    Født: 1990
  • Johannes Dale
    Klubb: Fet SKK
    Bosted: Lillehammer
    Født: 1997
  • Johannes Thingnes Bø
    Klubb: Markane IL
    Bosted: Oslo
    Født: 1993
  • Sturla Holm Lægreid
    Klubb: Bærums Skiklubb
    Bosted: Lillehammer
    Født: 1997
  • Tarjei Bø
    Klubb: Markane IL
    Bosted: Oslo
    Født: 1988
  • Vetle Sjåstad Christiansen
    Klubb: Geilo IL
    Bosted: Oslo
    Født: 1992
  • Egil Kristiansen
    Rolle: Trener
  • Siegfried Mazet
    Rolle: Trener

Hvordan var verdenscupen i skiskyting 2019/20

Skiskytter-sesongen 2019/20 skulle avsluttes i Holmenkollen, men måtte avlyses, slik som det meste av sport. På herresiden var sesongen dominert av Johannes Tingnes-Bø og Martin Fourcade. Det ble en spennende avslutning der Johannes vant med 2 poeng. Tarjei Bø kom på 4.plass, som endte med to norske og tre franske blant de fem beste.
For damene var det bare nesten for Tiril Eckhoff som endte opp med 2.plass, bak italienske Dorothea Wierer. Marte Olsbu Røiseland havnet på 5.plass som nest beste norske.

Resultater skiskyting verdenscup 2020/21

Se alle resultatene for skiskyting verdenscup 2020/21-sesongen i vår Guide vintersport 2020/21.

Kontiolahti: 28. - 29. november

20km menn | 28.11
1. Sturla Holm Lægereid (NOR)
2. Johannes Thingnes Bø (NOR)
3. Erik Lesser (GER)

15km kvinner | 28.11
1. Dorothea Wierer (ITA)
2. Denise Herrmann (GER)
3. Johanna Skottheim (SWE)
Beste norske: Karoline Offigstad Knotten (20)

10km sprint menn | 29.11
1. Johannes Thingnes Bø (NOR)
2. Sebastian Samuelsson (SWE)
3. Martin Ponsiluoma (SWE)
Neste norske: Vetle Sjåstad Christiansen (4)

7,5km sprint kvinner | 29.11
1. Hanna Öberg (SWE)
2. Marte Olsbu Røiseland (NOR)
3. Karoline Offigstad Knotten (NOR)

Kontiolahti: 3. - 6. desember

10km sprint menn | 3.12
1. Tarjei Bø (NOR)
2. Arnd Peiffer (GER)
3. Johannes Thingnes Bø (NOR)

7,5km sprint kvinner | 3.12
1. Hanna Öberg (SWE)
2. Anais Chevalier-Bouchet (FRA)
3. Elvira Öberg (SWE)
Beste norske: Marte Olsbu Røiseland (4)

12,5km jakstart menn | 5.12
1. Sebastian Samuelsson (SWE)
2. Fabien Claude (FRA)
3. Johannes Thingnes Bø (NOR)
Neste norske: Sturla Holm Lægreid (4)

4x6km stafett kvinner | 5.12
1. Sverige
2. Frankrike
3. Tyskland
Norsk plassering: 8

4x7,5km stafett menn | 6.12
1. Norge (Lægreid, Christiansen, Tarjei og Thingnes Bø)
2. Sverige
3. Tyskland

10km jakstart kvinner | 6.12
1. Tiril Eckhoff (NOR)
2. Marte Olsbu Røiseland (NOR)
3. Hanna Öberg (SWE)

Hochfilzen: 17. - 20. desember

10km sprint menn | 17.12
1. Sturla Holm Lægreid (NOR)
2. Johannes Dale (NOR)
3. Johannes Thingnes Bø (NOR)
4. Vetle Sjåstad Christiansen (NOR)

7,5km sprint kvinner | 18.12
1. Tiril Eckhoff (NOR)
2. Ingrid Landmark Tandrevold (NOR)
3. Marte Olsbu Røiseland (NOR)

12,5km jaktstart menn | 19.12
1. Sturla Holm Lægreid (NOR)
2. Emilien Jacquelin (FRA)
3. Johannes Thingnes Bø (NOR)
4. Vetle Sjåstad Christiansen (NOR)

10km jaktstart kvinner | 19.12
1. Tiril Eckhoff (NOR)
2. Hanna Öberg (SWE)
3. Elvira Öberg (SWE)
4. Ingrid Landmark Tandrevold (NOR)

15km fellesstart menn | 20.12
1. Arnd Peiffer (GER)
2. Martin Ponsiluoma (SWE)
3. Tarjei Bø (NOR)

12,5km fellesstart kvinner | 20.12
1. Marte Olsbu Røiseland (NOR)
2. Tiril Ekchoff (NOR)
3. Dorothea Wierer (ITA)

Oberhof: 8. - 10. januar

7,5km sprint kvinner | 8.01
1. Tiril Eckhoff (NOR)
2. Hanna Öberg (SWE)
3. Lisa Theresa Hauser (AUT)
Neste norske: Marte Olsbu Røiseland (5)

10km sprint menn | 8.01
1. Johannes Thingnes Bø (NOR)
2. Tarjei Bø (NOR)
3. Sturla Holm Lægreid (NOR)

10km jaktstart kvinner | 9.01
1. Tiril Eckhoff (NOR)
2. Marte Olsbu Røiseland (NOR)
3. Lisa Theresa Hauser (AUT)

12,5km jakstart menn | 9.01
1. Sturla Holm Lægreid (NOR)
2. Johannes Dahle (NOR)
3. Tarjei Bø (NOR)

4x6 mixed stafett | 10.01
1. Russland (Kaisheva, Mironova, Loginov & Latypov)
2. Norge (Tandrevold, Røiseland, Dale & Lægreid)
3. Frankrike

Single mixed stafett | 10.01
1. Frankrike (Simon, Jacquelin)
2. Sverige (Öberg, Samuelsson)
3. Norge (Eckhoff, J.T. Bo)

Oberhof: 13. - 17. januar

10km sprint menn | 13.01
1. Johannes Thingnes Bø (NOR)
2. Sturla Holm Lægreid (NOR)
3. Arnd Peiffer (GER)

7,5km sprint kvinner | 14.01
1. Tiril Eckhoff (NOR)
2. Dorothea Wierer (ITA)
3. Lisa Theresa Hauser (AUT)
Neste norske: Marte Olsbu Røiseland (8)

4x7,5km stafett menn | 15.01
1. Frankrike (Desthieux, Fillon Maillet, Claude, Jacquelin)
2. Norge (Sjåstad Christiansen, Dale, T. Boe, J.T. Boe)
3. Italia (Bormolini, Hofer, Giacomel, Windisch)

4x6km stafett kvinner | 16.01
1. Tyskland (Hinz, Hettich, Herrmann, Preuss)
2. Hviterussland (Kryuko, Alimbekava, Sola, Kruchinkina)
3. Sverige (Brorsson, Persson, E. Öberg, H. Öberg)
7. Norge (Tandrevold, Lien, Eckhoff, Røiseland)

15km fellesstart menn | 17.01
1. Tarjei Bø (NOR)
2. Felix Leitner (AUT)
3. Benjamin Weger (SUI)

12.5km fellesstart kvinner | 17.01
1. Julia Simon (FRA)
2. Franziska Preuss (GER)
3. Hanna Öberg (SWE)
Beste norske: Ingrid Landmark Tandrevold

Antholz-Anterselva: 21. - 24. januar

15km kvinner | 21.01
1. Lisa Theresa Hauser (AUT)
2. Yuliia Dzhima (UKR)
3. Anais Chevalier-Bouchet (FRA)

20km menn | 22.01
1. Alexander Loginov (RUS)
2. Sturla Holm Lægreid (NOR)
3. Quentin Fillion Maillet (FRA)

12,5km fellesstart kvinner | 23.01
1. Julia Simon (FRA)
2. Hanna Öberg (SWE)
3. Lisa Theresa Hauser (AUT)

4x7,5km stafett menn | 23.01
1. Frankrike (Guigonnat, Fillion Maillet, Desthieux, Jacquelin)
2. Norge (Lægreid, Dale, T. Bø, J.T. Bø)
3. Russland (Babikov, Eliseev, Loginov, Latypov)

4x6km stafett kvinner | 24.01
1. Russland (Pavlova, Akimova, Mironova, Kaisheva)
2. Tyskland (Hinz, Hettich, Herrmann, Preuss)
3. Frankrike (Bescond, Chevalier-Bouchet, Braisaz-Bouchet, Simon)

15km fellesstart menn | 24.01
1. Johannes Thingnes Bø (NOR)
2. Quentin Fillion-Maillet (FRA)
3. Jakov Fak (SLO)

Nove Mesto: 4. - 7. mars

4x6km stafett kvinner | 4.03
1. ()
2. ()
3. ()

4x7,5km stafett menn | 5.03
1. ()
2. ()
3. ()

7,5km sprint kvinner | 6.03
1. ()
2. ()
3. ()

10km sprint menn | 6.03
1. ()
2. ()
3. ()

10km jaktstart kvinner | 7.03
1. ()
2. ()
3. ()

12,5km jaktstart menn | 7.03
1. ()
2. ()
3. ()

Nove Mesto: 11. - 14. mars

10km sprint menn | 11.03
1. ()
2. ()
3. ()

7,5km sprint kvinner | 12.03
1. ()
2. ()
3. ()

12,5km jaktstart menn | 13.03
1. ()
2. ()
3. ()

10km jaktstart kvinner | 13.03
1. ()
2. ()
3. ()

4x6km mixed stafett | 14.03
1. ()
2. ()
3. ()

Single mixed stafett | 14.03
1. ()
2. ()
3. ()

Östersund: 18. - 21. mars

7,5km sprint kvinner | 18.03
1. ()
2. ()
3. ()

10km sprint menn | 19.03
1. ()
2. ()
3. ()

10km jaktstart kvinner | 20.03
1. ()
2. ()
3. ()

12,5km jaktstart menn | 20.03
1. ()
2. ()
3. ()

12,5km fellesstart kvinner | 21.03
1. ()
2. ()
3. ()

15km fellesstart menn | 21.03
1. ()
2. ()
3. ()