Infør onsdagens kamper i US Open

Infør onsdagens kamper i US Open

Da så, venner. De fleste gode spillerne overlevde første runde. Veldig bra. Nå skal vi se om det kan bli litt fart i andre runde som starter i dag.

17:00 🇨🇿 Lehecka J. – 🇦🇷 Etcheverry T. M.
17:00 🇺🇸 Nakashima B. – 🇨🇭 Kym J.
17:00 🇷🇸 Djokovic N. – 🇨🇿 Svajda Z.

Djokovic blir vel det naturlige startpunktet på dagen, selv om motstanden her kanskje ikke skremmer direkte. Svajda var riktignok på sett og vis et talent for noen år siden, og han er vel ganske nær ATP-touren kanskje, men ja, det er Djokovic han møter, så å si. Det går jo ikke.

©AFP

18:30 🇧🇪 Collignon R. – 🇳🇴 Ruud C.

Kanontrekning for Ruud, må man si. Collignon er en svært begrenset spiller som ikke holder ATP-nivå. Ruud er svak og framfor alt ujevn på hardcourt, men når sjansene byr seg pleier han å være god på autopilot. Dette kommer han til å klare, vil jeg si.

©AFP

18:30 🇧🇷 Fonseca J. – 🇨🇿 Machac T.

Definitivt en av dagens beste kamper. Sett på kapasitet burde Fonseca absolutt være seedet, og Machac er selvfølgelig seedet. To spillere som er mellom 20 og 30 i verden i spillestyrke mot hverandre i andre runde. Det er klasse det.
Fonseca med mye høyere kapasitet, men hvordan passer det ham egentlig å møte Machac, som er så ekstremt jevn og gir bort så lite? Dårlig, vil jeg si, og jeg tror Machac vinner denne.

19:00 🇫🇷 Bonzi B. – 🇺🇸 Giron M.
19:00 🇿🇦 Harris L. – 🇺🇸 Fritz T.

Husker dere Harris? Han var ganske god for en del år siden. Så ble han skadet og har ikke klart å komme tilbake på flere år. I mellomtiden har Fritz blitt en toppspiller. Men spørsmålet er om det ikke er en fordel for Harris at han så å si husker den tiden da Fritz liksom ikke var noe som skremte noen. Jeg skal ikke si at det lukter sensasjon, men jeg sier likevel at i bunn og grunn er det ikke to totalt ujevne spillere. Karriereveiene har bare tatt ulike retninger.

19:00 🇬🇧 Norrie C. – 🇦🇷 Comesana F.
20:00 🇫🇷 Rinderknech A. – 🇪🇸 Davidovich Fokina A.
20:30 🇮🇹 Darderi L. – 🇺🇸 Spizzirri E.
20:30 🇨🇿 Mensik J. – 🇫🇷 Blanchet U.
21:00 🇺🇸 Tiafoe F. – 🇺🇸 Damm M.

22:30 🇦🇺 Thompson J. – 🇫🇷 Mannarino A.

Noen spillere møtes hele tiden. Disse to har møttes 10 ganger, og det føles som det er mye mer enn det. En del av forklaringen er kanskje at de begge gjennom årene har spilt veldig bra i den lille gress-turneringen i Nederland, der de har møttes tre ganger.

Ganske like spillere på en måte. Begge er litt småduttete, selv om ingen så klart er så småduttete som Mannarino, men likevel.

Man heier jo utvilsomt på Mannarino her, og jeg tror han har en kjempesjanse. Jeg synes han er klar favoritt i kampen sett i forhold til hvor bra han har sett ut i det siste.

©AFP

23:00 🇩🇪 Struff J-L. – 🇩🇰 Rune H.

Man får vel prøve å finne noe litt oppkvikkende utover kvelden, for denne vil man jo se. Struffis mot Rune i en sen kveldskamp, kunne blitt litt festlig. Dessverre er Struff vel ikke i sin aller beste form, så det kan bli tøft dette, men man skal virkelig ikke regne ham bort. Serverer han bra, kan det bli veldig små marginer i denne kampen, og Rune har ikke vært like perfekt som vanlig når det har blitt jevnt i det siste.

©AFP

01:00 🇮🇹 Bellucci M. – 🇪🇸 Alcaraz C.

Jeg tror ærlig talt ikke at Alcaraz er bekymret for noen motstander, det skulle i så fall være Sinner, men han bekymrer seg nok ikke der heller. Bellucci, han er jo en snill fyr, Alcaraz, men et sted innerst inne vet han nok enten ikke hvem Bellucci er, eller så noterer han at den der fyren, han kan jo faktisk ikke spille tennis.

©AFP

02:30 🇺🇸 Shelton B. – 🇪🇸 Carreno-Busta P.

Carreno Busta er vel ikke helt den spilleren han en gang var, så ganske enkelt for Shelton i den sene kampen, tror jeg.

Det var dagens program. Kan jo bli litt gøy det der, eller?