TVkampen.com TVkampen.com
  • 21 søn
  • 22 idag
  • 23 tir
  • 24 ons
  • 25 tor
  • 26 fre
  • 27 lør
  • 28 søn
  • 29 man
  • 30 tir
  • 31 ons
  • 1 tor
  • 2 fre

Langrenn Verdenscup på TV og Live Stream

Verdenscupen i langrenn 2023/24 startet i Ruka, Finland, 24. november og ble avsluttet 17. mars 2024 i Falun, Sverige. Se vår oversikt over langrenn verdenscup på tv og live stream i dag.

Det er ingen aktuelle sendinger for Langrenn Verdenscup. Gå til startsiden

Resultater verdenscup langrenn 2023/24

Se oversikt over resultater fra verdenscup langrenn denne sesongen.

Ruka: 24. - 26. november

Sprint kvinner - Klassisk | 24.11
1. Emma Ribom (SWE)
2. Jonna Sundling (SWE)
3. Kristine Stavås Skistad (NOR)

Sprint menn - Klassisk | 24.11
1. Erik Valnes (NOR)
2. Richard Jouve (FRA)
3. Johannes Høsflot Klæbo (NOR)

10km kvinner - Klassisk | 25.11
1. Ebba Andersson (SWE)
2. Rosie Brennan (USA)
3. Frida Karlsson (SWE)
Beste norske: Astrid Øyre Slind (8.)

10km menn - Klassisk | 25.11
1. Martin Løwstrøm Nyenget (NOR)
2. Iivo Niskanen (FIN)
3. Erik Valnes (NOR)

20km fellesstart kvinner - Fristil | 26.11
1. Moa Ilar (SWE)
2. Jessica Diggins (USA)
3. Rosie Brennan (USA)
Beste norske: Lotta Udnes Weng (4.)

20km fellesstart menn - Fristil | 26.11
1. Jan Thomas Jenssen (NOR)
2. Michael Novak (CZE)
3. Harald Østberg Amundsen (NOR)

Gällivare: 2. - 3. desember

10km menn - Fristil | 2.12
1. Pål Golberg (NOR)
2. Harald Østberg Amundsen (NOR)
3. Iver Tildheim Andersen (NOR)

10km kvinner - Fristil | 2.12
1. Jessica Diggins (USA)
2. Ebba Andersson (SWE)
3. Moa Ilar (SWE)
Beste norske: Lotta Udnes Weng (6.)

4x7,5km stafett kvinner - Klassisk/fristil | 3.12
1. Sverige I
2. Tyskland I
3. USA
---
4. Norge

4x7,5km stafett menn - Klassisk/fristil | 3.12
1. Norge
2. Sverige I
3. Tyskland

Östersund: 9. - 10. desember

Sprint kvinner - Klassisk | 9.12
1. Emma Ribom (SWE)
2. Kristine Stavås Skistad (NOR)
3. Linn Svahn (SWE)

Sprint menn - Klassisk | 9.12
1. Johannes Høsflot Klæbo (NOR)
2. Erik Valnes (NOR)
3. JC Schoonmaker (USA)

10km kvinner - Fristil | 10.12
1. Jessica Diggins (USA)
2. Heidi Weng (NOR)
3. Victoria Carl (GER)

10km menn - Fristil | 10.12
1. Harald Østberg Amundsen (NOR)
2. Simen Hegstad Krüger (NOR)
3. Didrik Tønseth (NOR)

Trondheim: 15. - 17. desember

Sprint kvinner - Fristil | 15.12
1. Kristine Stavås Skistad (NOR)
2. Linn Svahn (SWE)
3. Emma Ribom (SWE)

Sprint menn - Fristil | 15.12
1. Johannes Høsflot Klæbo (NOR)
2. Lucas Chanavat (FRA)
3. Harald Østberg Amundsen (NOR)

20km skiathlon kvinner | 16.12
1. Ebba Andersson (SWE)
2. Jessica Diggins (USA)
3. Heidi Weng (NOR)

20km skiathlon menn | 16.12
1. Johannes Høsflot Klæbo (NOR)
2. Andrew Musgrave (GBR)
3. Didrik Tønseth (NOR)

10km kvinner - Klassisk | 17.12
1. Victoria Carl (GER)
2. Rosie Brennan (USA)
3. Ebba Andersson (SWE)
Beste norske: Astrid Øyre Slind (6.)

10km menn - Klassisk | 17.12
1. Johannes Høsflot Klæbo (NOR)
2. Pål Golberg (NOR)
3. Henrik Dønnestad (NOR)

Tour de Ski 2023/24

Tour de ski pågår mellom 30. desember og 7. januar med renn i Toblach, Davos og Val di Fiemme.

Toblach: 30 desember. - 1. januar

Sprint kvinner - Fristil | 30.12
1. Linn Svahn (SWE)
2. Jonna Sundling (SWE)
3. Kristine Stavås Skistad (NOR)

Sprint menn - Fristil | 30.12
1. Lucas Chanavat (FRA)
2. Jules Chappaz (FRA)
3. Ben Ogden (USA)
Beste norske: Erik Valnes (4.)

10km menn - Klassisk | 31.12
1. Perttu Hyvärinen
2. Erik Valnes (NOR)
3. Harald Østberg Amundsen (NOR)

10km kvinner - Klassisk | 31.12
1. Kerttu Niskanen (FIN)
2. Victoria Carl (GER)
3. Jessica Diggins (USA)
Beste norske: Heidi Weng (6.)

20km kvinner - Fristil jaktstart | 1.1
1. Jessica Diggins (USA)
2. Victoria Carl (GER)
3. Linn Svahn (SWE)
Beste norske: Astrid Øyre Slind (5.)

20km menn - Fristil jaktstart | 1.1
1. Harald Østberg Amundsen (NOR)
2. Erik Valnes (NOR)
3. Jan Thomas Jenssen (NOR)

Davos: 3. - 4. januar

Sprint kvinner - Fristil | 3.1
1. Linn Svahn (SWE)
2. Kristine Stavås Skistad (NOR)
3. Jessica Diggins (USA)

Sprint menn - Fristil | 3.1
1. Lucas Chanavat (FRA)
2. Edvin Anger (SWE)
3. Federico Pellegrino (ITA)
Beste norske: Håvard Solås Taugbøl (5.)

20km kvinner - Klassisk jaktstart | 4.1
1. Kerttu Niskanen (FIN)
2. Rosie Brennan (USA)
3. Jessica Diggins (USA)
Beste norske: Heidi Weng (6.)

20km menn - Klassisk jaktstart | 4.1
1. Harald Østberg Amundsen (NOR)
2. Henrik Dønnestad (NOR)
3. Martin Løwstrøm Nyenget (NOR)

Val di Fiemme: 6. - 7. januar

15km kvinner - Klassisk fellesstart | 6.1
1. Linn Svahn (SWE)
2. Frida Karlsson (SWE)
3. Katharina Hennig (GER)
Beste norske: Heidi Weng (9.)

15km menn - Klassisk fellesstart | 6.1
1. Erik Valnes (NOR)
2. William Poromaa (SWE)
3. Cyril Fändrich (SUI)

10km kvinner - Fristil fellesstart | 7.1
1. Sophia Laukli (USA)
2. Heidi Weng (NOR)
3. Delphine Claudel (FRA)

10km menn - Fristil fellesstart | 7.1
1. Jules Lapierre (FRA)
2. Friedrich Moch (GER)
3. Hugo Lapalus (FRA)
Beste norske: Harald Østberg Amundsen (5.)

Oberhof: 19. - 21. januar

Sprint kvinner - Klassisk | 19.1
1. Linn Svahn (SWE)
2. Frida Karlsson (SWE)
3. Jonna Sundling (SWE)
Beste norske: Kristine Stavås Skistad (4.)

Sprint menn - Klassisk | 19.1
1. Erik Valnes (NOR)
2. Ansgar Evensen (NOR)
3. Even Northug (NOR)

20km fellesstart kvinner - Klassisk | 20.1
1. Frida Karlsson (SWE)
2. Katharina Hennig (GER)
3. Kerttu Niskanen (FIN)
Beste norske: Heidi Weng (8.)

20km fellesstart menn - Klassisk | 20.1
1. Erik Valnes (NOR)
2. Martin Løwstrøm Nyenget (NOR)
3. Pål Golberg (NOR)

4x7,5km stafett kvinner - Klassisk/fristil | 21.1
1. Sverige I
2. Tyskland I
3. Finland
- - -
5. Norge

4x7,5km stafett menn - Klassisk/fristil | 21.1
1. Norge I
2. Italia I
3. Norge II

Goms: 26. - 28. januar

4x5 km miksstafett - Klassisk/fristil | 26.1
1. Sverige I
2. Sverige II
3. Norge I

Sprint kvinner - Fristil | 27.1
1. Linn Svahn (SWE)
2. Maja Dahlqvist (SWE)
3. Jonna Sundling (SWE)
Beste norske: Mathilde Myhrvold (13.)

Sprint menn - Fristil | 27.1
1. Johannes Høsflot Klæbo (NOR)
2. Lucas Chavanat (FRA)
3. Håvard Solås Taugbøl (NOR)

20km fellesstart kvinner - Fristil | 28.1
1. Jessica Diggins (USA)
2. Frida Karlsson (SWE)
3. Nadine Fändrich (SUI)
Beste norske: Margrethe Bergane (12.)

20km fellesstart menn - Fristil | 28.1
1. Johannes Høsflot Klæbo (NOR)
2. Simen Hegstad Krüger (NOR)
3. Jules Lapierre (FRA)

Canmore: 9. - 13. februar

15km fellesstart kvinner - Fristil | 9.2
1. Jessica Diggins (USA)
2. Delphine Claudel (FRA)
3. Heidi Weng (NOR)

15km fellesstart menn - Fristil | 9.2
1. Simen Hegstad Krüger (NOR)
2. Harald Østberg Amundsen (NOR)
3. Mika Vermeulen (AUT)

Sprint kvinner - Fristil | 10.2
1. Kristine Stavås Skistad (NOR)
2. Maja Dahlqvist (SWE)
3. Linn Svahn (SWE)

Sprint menn - Fristil | 10.2
1. Johannes Høsflot Klæbo (NOR)
2. Erik Valnes (NOR)
3. Edvin Anger (SWE)

20km fellesstart kvinner - Klassisk | 11.2
1. Frida Karlsson (SWE)
2. Kerttu Niskanen (FIN)
3. Heidi Weng (NOR)

20km fellesstart menn - Klassisk | 11.2
1. Pål Golberg (NOR)
2. Johannes Høsflot Klæbo (NOR)
3. Mattis Stenshagen (NOR)

Sprint kvinner - Klassisk | 13.2
1. Linn Svahn (SWE)
2. Kristine Stavås Skistad (NOR)
3. Jonna Sundling (SWE)

Sprint menn - Klassisk | 13.2
1. Johannes Høsflot Klæbo (NOR)
2. Richard Jouve (FRA)
3. Erik Valnes (NOR)

Minneapolis: 17. - 18. februar

Sprint kvinner - Fristil | 17.2
1. Jonna Sundling (SWE)
2. Linn Svahn (SWE)
3. Kristine Stavås Skistad (NOR)

Sprint menn - Fristil | 17.2
1. Johannes Høsflot Klæbo (NOR)
2. Federico Pellegrino (ITA)
3. Håvard Solås Taugbøl (NOR)

10km kvinner - Fristil | 18.2
1. Jonna Sundling (SWE)
2. Frida Karlsson (SWE)
3. Jessica Diggins (USA)
Beste norske: Anne Kjersti Kalvå (9.)

10km menn - Fristil | 18.2
1. Gus Schumacher (USA)
2. Harald Østberg Amundsen (NOR)
3. Pål Golberg (NOR)

Lahti: 1. - 3. mars

Lagsprint kvinner - Klassisk | 1.3
1. Sverige I
2. Finland I
3. Tyskland I
- - -
4. Norge

Lagsprint menn - Klassisk | 1.3
1. Norge I
2. Norge II
3. Finland I

20km kvinner - Klassisk | 2.3
1. Krista Pärmäkoski (FIN)
2. Victoria Carl (GER)
3. Kerttu Niskanen (FIN)
Beste norske: Heidi Weng (8.)

20km menn - Klassisk | 2.3
1. Johannes Høsflot Klæbo (NOR)
2. Iivo Niskanen (FIN)
3. Martin Løwstrøm Nyenget (NOR)

Sprint kvinner - Fristil | 3.3
1. Kristine Stavås Skistad (NOR)
2. Coletta Rydzek (GER)
3. Maja Dahlqvist (SWE)

Sprint menn - Fristil | 3.3
1. Johannes Høsflot Klæbo (NOR)
2. Lucas Chanavat (FRA)
3. Valerio Grond (SUI)

Oslo: 9. - 10. mars

50km fellesstart kvinner - Klassisk | 9.3
1. Frida Karlsson (SWE)
2. Ebba Andersson (SWE)
3. Katharina Hennig (GER)
Beste norske: Astrid Øyre Slind (7.)

50km fellesstart menn - Klassisk | 10.3
1. Johannes Høsflot Klæbo (NOR)
2. Martin Løwstrøm Nyenget (NOR)
3. Pål Golberg (NOR)

Drammen: 12. mars

Sprint kvinner - Klassisk | 12.3
1. Kristine Stavås Skistad (NOR)
2. Linn Svahn (SWE)
3. Rosie Brennan (USA)

Sprint menn - Klassisk | 12.3
1. Johannes Høsflot Klæbo (NOR)
2. Håvard Solås Taugbøl (NOR)
3. Even Northug (NOR)

Falun: 15. - 17. mars

Sprint kvinner - Klassisk | 15.3
1. Kristine Stavås Skistad (NOR)
2. Linn Svahn (SWE)
3. Jonna Sundling (SWE)

Sprint menn - Klassisk | 15.3
1. Johannes Høsflot Klæbo (NOR)
2. Lauri Vuorinen (FIN)
3. Harald Østberg Amundsen (NOR)

10km kvinner - Klassisk | 16.3
1. Kerttu Niskanen (FIN)
2. Johanna Matintalo (FIN)
3. Jonna Sundling (SWE)
Beste norske: Heidi Weng (7.)

10km menn - Klassisk | 16.3
1. Johannes Høsflot Klæbo (NOR)
2. Iivo Niskanen (FIN)
3. Martin Løwstrøm Nyenget (NOR)

20km fellesstart kvinner - Fristil | 17.3
1. Jessica Diggins (USA)
2. Heidi Weng (NOR)
3. Anne Kjersti Kalvå (NOR)

20km fellesstart menn - Fristil | 17.3
1. Johannes Høsflot Klæbo (NOR)
2. Gjøran Tefre (NOR)
3. Martin Løwstrøm Nyenget (NOR)

Resultater fra verdenscupen i langrenn 2023/24

For herrene endte med sammenlagtseier til Harald Østberg Amundsen fra Norge. I tillegg til verdenscupen sammenlagt vant han også Tour de Ski. Lagkameratene Johannes Høsflot Klæbo og Erik Valnes havnet på andre- og tredjeplass. Klæbo vant også sprintcupen, mens Amundsen også tok hjem distansecupen.

For kvinnene tok amerikanske Jessica Diggins sammenlagtseieren for andre gang i karrieren, foran svenskene Linn Svahn og Frida Karlsson. Diggins gikk også seirende ut i Tour de Ski, samt at hun i tillegg gikk til topps i distansecupen. Svenske Linn Svahn vant sprintcupen. Beste norske sammenlagt var Heidi Weng med sin 8. plass.