30. okt., 10:00

Paris Masters

TV 2 Play

De er sjeldne nå for tiden. Masters-turneringene som spilles over bare én uke, der alle åttendedelsfinalene spilles på torsdagen, men Paris er et unntak, og dagens kampoppsett ser slik ut.

Centercourt

TidKamp
11:00C. Norrie – V. Vacherot
F. Auger-Aliassime – D. Altmaier
16:00T. Fritz – A. Bublik
19:00F. Cerundolo – J. Sinner
A. Davidovich Fokina – A. Zverev

En del spillere manglet før uken, og noen store navn har også røket ut, noe som gjør at dagens åttendedelsfelt kanskje er litt uvanlig.

Merkverdig er det at Valentin Vacherot, som vant den siste Masters-turneringen – den i Shanghai – da han før den uken var rangert utenfor topp 200 i verden, nå følger opp den suksessen fint. Vacherot, som aldri tidligere har spilt på ATP-touren, har i dag en glimrende sjanse til å nå kvartfinalen. Motstanderen Cam Norrie slo ut Carlos Alcaraz tidligere i uken.

Bane 1

TidKamp
14:30B. Shelton – A. Rublev
16:00K. Khachanov – A. de Minaur
L. Sonego – D. Medvedev

Noen kamper spilles også på Bane 1, som faktisk ligger i samme arena som centercourten. Paris La Défense Arena er så stor at de har klart å få plass til to baner med høy publikumskapasitet i samme arena, så å si.