TVkampen.com TVkampen.com

Sport

  • 25 tir
  • 26 idag
  • 27 tor
  • 28 fre
  • 29 lør
  • 30 søn
  • 31 man
  • 1 tir
  • 2 ons
  • 3 tor
  • 4 fre
  • 5 lør
  • 6 søn
  • 7 man
  • 8 tir
  • 9 ons
  • 10 tor
  • 11 fre
  • 12 lør
  • I går
  • I dag
  • I morgen
  • fr 28
  • lø 29
  • sø 30
  • ma 31
  • ti 1
  • on 2
  • to 3
  • fr 4
  • lø 5
  • sø 6
  • ma 7
  • ti 8
  • on 9
  • to 10
  • fr 11
  • lø 12
2 feb

onsdag

13:05

Curling (blandet lag)

OL Curling (innledende runder)

  • discovery+
01:35

Curling (blandet lag)

OL Curling (innledende runder)

  • discovery+
  • TV Norge
3 feb

torsdag

11:00

Freestyle, kulekjøring (kvinner)

OL Freestyle (kvalifisering) · Betsson 2.13 | 3.75 | 3.00 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
12:45

Freestyle, kulekjøring (menn)

OL Freestyle (Kvalifisering) · Betsson 2.13 | 3.75 | 3.00 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
01:35

Curling (blandet lag)

OL Curling (innledende runder) · Betsson 16.00 | 8.00 | 1.13 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
02:55
4 feb

fredag

05:10

Danmark – Kina

OL Ishockey, kvinner (Gruppe B)

  • discovery+
  • TV Norge
05:10

Russland – Sveits

OL Ishockey, kvinner (Gruppe A)

  • discovery+
13:00

Åpningsseremoni

nasjonalstadion

  • discovery+
  • TV Norge
02:00

Curling (blandet lag)

OL Curling (innledende runder)

  • discovery+
  • TV Norge
03:45

Snowboard, slopestyle (kvinner)

OL Snowboard (Kvalifisering)

  • discovery+
  • TV Norge
5 feb

lørdag

05:10

Canada – Finland

OL Ishockey, kvinner (Gruppe A)

  • discovery+
  • Eurosport Norge
07:20

Hopp, normalbakke (menn)

OL Hopp (Kvalifisering)

  • discovery+
  • TV Norge
08:45

Langrenn (kvinner)

OL Langrenn (Skiathlon kvinner)

  • discovery+
  • TV Norge
09:30

Skøyter (kvinner)

OL skøyter (3000 meter)

  • discovery+
  • Eurosport Norge
  • TV Norge
09:40

Japan – Danmark

OL Ishockey, kvinner (Gruppe B)

  • discovery+
09:40

Tsjekkia – Sverige

OL Ishockey, kvinner (Gruppe B)

  • discovery+
10:00

Skiskyting (blandet)

OL Skiskyting (stafett)

  • discovery+
  • TV Norge
11:00

Freestyle, kulekjøring (menn)

OL Freestyle (kvalifisering)

  • discovery+
  • Eurosport Norge
11:45

Hopp (kvinner)

OL Hopp (normalbakke)

  • discovery+
  • TV Norge
12:00

Kortbaneløp (blandet lag)

OL skøyter (stafett)

  • discovery+
  • TV Norge
12:10

Aking (menn)

OL Aking

  • discovery+
  • Eurosport Norge
  • TV Norge
12:30

Freestyle, kulekjøring (menn)

OL Freestyle (finale)

  • discovery+
  • TV Norge
14:10

USA – Russland

OL Ishockey, kvinner (Gruppe A)

  • discovery+
02:00

Curling (blandet lag)

OL Curling (innledende runder)

  • discovery+
  • Eurosport Norge
  • TV Norge
02:30

Kunstløp

OL skøyter (lagkonkurranse)

  • discovery+
  • TV Norge
02:45

Snowboard, slopestyle (kvinner)

OL Snowboard (finale)

  • discovery+
  • TV Norge
04:00

Alpint, utfor (menn)

OL Alpint

  • discovery+
  • TV Norge
6 feb

søndag

05:00

Snowboard, slopestyle (menn)

OL Snowboard (Kvalifisering)

  • discovery+
  • Eurosport Norge
  • TV Norge
08:00

Langrenn (menn)

OL Langrenn (Skiathlon menn)

  • discovery+
  • TV Norge
09:30

Skøyter (menn)

OL skøyter (5000 meter)

  • discovery+
  • TV Norge
09:40

Kina – Japan

OL Ishockey, kvinner (Gruppe B)

  • discovery+
11:00

Freestyle, kulekjøring (kvinner)

OL Freestyle (kvalifisering)

  • discovery+
  • Eurosport Norge
12:00

Hopp (menn)

OL Hopp (normal bakke)

  • discovery+
  • TV Norge
12:30

Freestyle, kulekjøring (kvinner)

OL Freestyle (finale)

  • discovery+
  • Eurosport Norge
  • TV Norge
12:30

Aking (menn)

OL Aking

  • discovery+
14:10

Sveits – USA

OL Ishockey, kvinner (Gruppe A)

  • discovery+
  • Eurosport Norge
02:00

Curling (blandet lag)

OL Curling (innledende runder)

  • discovery+
  • TV Norge
02:15

Kunstløp

OL skøyter (lagkonkurranse)

  • discovery+
02:30

Freestyle, Big Air (kvinner)

OL Freestyle (kvalifisering)

  • discovery+
  • Eurosport Norge
03:15

Alpint, storslalåm (kvinner)

OL Alpint (1. omgang)

  • discovery+
  • TV Norge
7 feb

mandag

05:00

Snowboard, slopestyle (menn)

OL Snowboard (finale)

  • discovery+
  • TV Norge
05:10

Russland – Canada

OL Ishockey, kvinner (Gruppe A)

  • discovery+
06:30

Freestyle, big air (menn)

OL Freestyle (kvalifisering)

  • discovery+
  • Eurosport Norge
06:45

Alpint, storslalåm (kvinner)

OL Alpint (2. omgang)

  • discovery+
  • TV Norge
09:30

Skøyter (kvinner)

OL skøyter (1500 meter)

  • discovery+
  • Eurosport Norge
  • TV Norge
09:40

Tsjekkia – Danmark

OL Ishockey, kvinner (Gruppe B)

  • discovery+
10:00

Skiskyting (kvinner)

OL Skiskyting (15 kilometer)

  • discovery+
  • TV Norge
11:00

Hopp (blandet)

OL Hopp (lagkonkurranse | kvalifisering)

  • discovery+
  • Eurosport Norge
12:30

Kortbaneløp

OL skøyter (diverse øvelser)

  • discovery+
  • TV Norge
12:45

Hopp (blandet)

OL Hopp (lagkonkurranse)

  • discovery+
  • TV Norge
12:50

Aking (kvinner)

OL Aking

  • discovery+
  • TV Norge
13:00

Curling (blandet lag)

OL Curling (semifinale)

  • discovery+
  • Eurosport Norge
14:10

Sveits – Finland

OL Ishockey, kvinner (Gruppe A)

  • discovery+
14:10

Kina – Sverige

OL Ishockey, kvinner (Gruppe B)

  • discovery+
02:15

Kunstløp (menn)

OL skøyter (kortprogram)

  • discovery+
  • TV Norge
03:00

Freestyle, Big Air (kvinner)

OL Freestyle (finale)

  • discovery+
  • Eurosport Norge
  • TV Norge
04:00

Alpint, super-G (menn)

OL Alpint

  • discovery+
  • TV Norge
8 feb

tirsdag

05:10

USA – Canada

OL Ishockey, kvinner (Gruppe A)

  • discovery+
  • Eurosport Norge
07:00

Curling (blandet lag)

OL Curling (bronsekamp)

  • discovery+
  • Eurosport Norge
07:30

Snowboard, parallellstorslalåm (kvinner)

OL Snowboard

  • discovery+
  • TV Norge
07:50

Snowboard, parallellstorslalåm (menn)

OL Snowboard

  • discovery+
  • TV Norge
09:00

Langrenn (kvinner og menn)

OL Langrenn (sprint, fri teknikk)

  • discovery+
  • Eurosport Norge
  • TV Norge
09:30

Skiskyting (menn)

OL Skiskyting (20 kilometer)

  • discovery+
  • TV Norge
09:40

Japan – Tsjekkia

OL Ishockey, kvinner (Gruppe B)

  • discovery+
11:30

Skøyter (menn)

OL skøyter (1500 meter)

  • discovery+
  • Eurosport Norge
  • TV Norge
12:50

Aking (kvinner)

OL Aking (finale)

  • discovery+
  • TV Norge
14:05

Curling (blandet lag)

OL Curling (finale)

  • discovery+
  • Eurosport Norge
  • TV Norge
14:10

Sverige – Danmark

OL Ishockey, kvinner (Gruppe B)

  • discovery+
14:10

Finland – Russland

OL Ishockey, kvinner (Gruppe A)

  • discovery+
02:30

Snowboard, halfpipe (kvinner)

OL Snowboard (kvalifisering)

  • discovery+
  • Eurosport Norge
  • TV Norge
03:15

Alpint, slalåm (kvinner)

OL Alpint (1. omgang)

  • discovery+
  • TV Norge
04:00

Snowboard, snowboardcross (kvinner)

OL Alpint (kvalifisering)

  • discovery+
04:00

Freestyle, Big Air (menn)

OL Freestyle (finale)

  • discovery+
  • Eurosport Norge
  • TV Norge
9 feb

onsdag

06:45

Alpint, slalåm (kvinner)

OL Alpint (2. omgang)

  • discovery+
  • TV Norge
07:30

Snowboard, snowboardcross (kvinner)

OL Snowboard (finale)

  • discovery+
  • Eurosport Norge
  • TV Norge
09:00

Kombinert (menn)

OL Hopp (hopp, normalbakke)

  • discovery+
  • TV Norge
09:40
12:00

Kombinert (menn)

OL Hopp (langrenn, 10 km) · Betsson 1.38 | 5.30 | 6.40 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
12:00

Kortbaneløp

OL skøyter (diverse øvelser) · Betsson 1.38 | 5.30 | 6.40 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
13:05

Curling (menn og kvinner)

OL Curling (innledende runder) · Betsson 1.38 | 5.30 | 6.40 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
14:10

Tsjekkia – Danmark

OL Ishockey (Gruppe B) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • Eurosport Norge
02:05

Curling (menn og kvinner)

OL Curling (innledende runder) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
02:30
02:30
03:30

Alpint, kombinasjon utfor (menn)

OL Alpint · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
04:15

Snowboard, snowboardcross (menn)

OL Snowboard (kvalifisering) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • Eurosport Norge
  • TV Norge
10 feb

torsdag

05:10
07:00

Snowboard, snowboardcross (menn)

OL Snowboard (finale) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
07:15

Alpint, kombinasjon slalåm (menn)

OL Alpint · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • Eurosport Norge
  • TV Norge
08:00

Langrenn (kvinner)

OL Langrenn (10 kilometer klassisk) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
09:40

Finland – Slovakia

OL Ishockey (Gruppe C) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
12:00
13:00

Skøyter (kvinner)

OL skøyter (5000 meter) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
14:10
02:05

Curling (menn og kvinner)

OL Curling (innledende runder) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • Eurosport Norge
  • TV Norge
02:30
04:00
11 feb

fredag

05:10

Danmark – Russland

OL Ishockey (Gruppe B) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
08:00

Langrenn (menn)

OL Langrenn (15 kilometer klassisk) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
09:00
09:40

Sverige – Slovakia

OL Ishockey (Gruppe C) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
09:40
10:00
12:00

Hopp, stor bakke (menn)

OL Hopp (kvalifisering) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
12:00

Kortbaneløp

OL skøyter (diverse øvelser) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • Eurosport Norge
  • TV Norge
14:10
02:05

Curling (menn og kvinner)

OL Curling (innledende runder) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • Eurosport Norge
  • TV Norge
03:00

Snowboard, snowboardcross (blandet lag)

OL Snowboard · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
12 feb

lørdag

05:10
08:30
09:00

Skøyter (kvinner)

OL skøyter (lagtempo | kvartfinale) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • Eurosport Norge
  • TV Norge
09:40
09:50
12:00
14:10

Russland – Tsjekkia

OL Ishockey (Gruppe B) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
14:10
02:05

Curling (menn og kvinner)

OL Curling (innledende runder) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • Eurosport Norge
  • TV Norge
03:00

Freestyle, slopestyle (kvinner)

OL Freestyle (kvalifisering) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
03:15

Alpint, storslalåm (menn)

OL Alpint (1. omgang) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
13 feb

søndag

05:10
06:45

Alpint, storslalåm (menn)

OL Alpint (2. omgang) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
08:00
09:40
10:00
11:45
12:00

Freestyle, hopp (kvinner)

OL Freestyle (kvalifisering) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • Eurosport Norge
  • TV Norge
12:00

Kortbaneløp

OL skøyter (diverse øvelser) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
14:00

Skøyter (menn)

OL skøyter (lagtempo | kvartfinale) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
14:10
14:10
02:05

Curling (kvinner og menn)

OL Curling (innledende runder) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
02:30

Snowboard, Big Air (kvinner)

OL Snowboard (kvalifisering) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
02:30

Freestyle, slopestyle (kvinner)

OL Freestyle (finale) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
14 feb

mandag

05:30

Freestyle, slopestyle (menn)

OL Freestyle (kvalifisering) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
06:30

Snowboard, Big Air (menn)

OL Snowboard (kvalifisering) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
12:00

Hopp, laghopp stor bakke (menn)

OL Hopp (finale) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
12:00

Freestyle, hopp (kvinner)

OL Freestyle (finale) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
02:05

Curling (kvinner og menn)

OL Curling (innledende runder) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
02:30

Freestyle, slopestyle (menn)

OL Freestyle (finale) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
02:30

Snowboard, Big Air (kvinner)

OL Snowboard (finale) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
15 feb

tirsdag

06:00

Snowboard, Big Air (menn)

OL Snowboard (kvalifisering) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
07:30

Skøyter (kvinner og menn)

OL skøyter (lagtempo finaler) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
09:00

Kombinert (menn)

OL Hopp (hopp, stor bakke) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
10:00
11:00

Kunstløp (kvinner)

OL skøyter (kortprogram) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
12:00

Freestyle, hopp (menn)

OL Freestyle (kvalifisering) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
12:00

Kombinert (menn)

OL Hopp (langrenn, 10 km) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
02:05

Curling (menn og kvinner)

OL Curling (innledende runder) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
03:15

Alpint, slalåm (menn)

OL Alpint (1. omgang) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
16 feb

onsdag

06:45

Alpint, slalåm (menn)

OL Alpint (2. omgang) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
08:45
10:00

Langrenn, lagsprint klassisk (kvinner og menn)

OL Langrenn (semifinaler) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
12:00

Langrenn, lagsprint klassisk (kvinner og menn)

OL Langrenn (finaler) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
12:00
12:30

Kortbaneløp

OL skøyter (diverse øvelser) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
02:05

Curling (kvinner og menn)

OL Curling (innledende runder) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
02:30

Freestyle, halfpipe (kvinner)

OL Freestyle (kvalifisering) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
03:30

Alpint, kombinasjon utfor (kvinner)

OL Alpint · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
04:30

Freestyle, skicross (kvinner)

OL Freestyle (kvalifisering) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
17 feb

torsdag

07:00

Alpint, kombinasjon slalåm (kvinner)

OL Alpint · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
07:00

Freestyle, skicross (kvinner)

OL Freestyle (finale) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
09:00

Kombinert (lagkonkurranse)

OL Hopp (hopp stor bakke) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
09:30

Skøyter (kvinner)

OL skøyter (1000 meter) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
11:00
12:00

Kombinert (lagkonkurranse)

OL Hopp (langrenn, 10 km) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
02:30
18 feb

fredag

19 feb

lørdag

07:00

Langrenn (menn)

OL Langrenn (50 kilometer fri teknikk) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
08:00

Skøyter (kvinner og menn)

OL skøyter (fellesstart) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
10:00

Skiskyting (kvinner)

OL Skiskyting (fellesstart) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
12:00
13:05
02:05
20 feb

søndag

07:30

Langrenn (kvinner)

OL Langrenn (30 kilometer fri teknikk) · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge
13:00

Avslutningsseremoni

nasjonalstadion · Betsson 1.37 | 5.30 | 6.60 Betsson

  • discovery+
  • TV Norge

OL-Program 2022

Kina ligger syv timer foran norsk tid, og nedenfor kan se programmet for Vinter-OL 2022 i norsktid. Det er Discovery som har TV-rettighetene til OL i Beijing, og OL kan bli sett på Discovery+, TVNorge, og forskjellige Eurosport kanaler.

Onsdag 2. februar

13.05: Curling (blandet lag) - innledende runder

Torsdag 3. februar

02.00: Curling (blandet lag) - innledende runder
05.10: Ishockey (kvinner) - innledende runder
11.00: Freestyle kulekjøring (kvinner) - kvalifisering
12.45: Freestyle kulekjøring (menn) - kvalifisering

Fredag 4. februar

01.35: Curling (blandet lag) - innledende runder
02.55: Kunstløp - lagkonkurranse
05.10: Ishockey (kvinner) - innledende runder
13.00: Åpningsseremoni

Lørdag 5. februar

02.00: Curling (blandet lag) - innledende runder
03.45: Snowboard, slopestyle (kvinner) - kvalifisering
07.20: Hopp, normalbakke (menn) - kvalifisering
08.45: Langrenn (kvinner) - 15 kilometer fellesstart med skibytte
09.30: Skøyter (kvinner) - 3000 meter
10.00: Skiskyting (blandet) - stafett
11.45: Hopp (kvinner) - normalbakke
12.00: Kortbaneløp - diverse øvelser
12.10: Aking (menn)
12.30: Freestyle kulekjøring (menn) - finale

Søndag 6. februar

02.00: Curling (blandet lag) - innledende runder
02.30: Kunstløp – lagkonkurranse
02.45: Snowboard, slopestyle (kvinner) – finale
04:00: Alpint (menn) – utfor
05.30: Snowboard slopestyle (menn) – kvalik
08.00: Langrenn (menn) - 30 kilometer fellesstart med skibytte
09.30: Skøyter (menn) - 5000 m
12:00: Hopp (menn) - normal bakke
12.30: Freestyle kulekjøring (kvinner) – finale
12.30: Aking (menn)

Mandag 7. februar

02.00: Curling (blandet lag) - innledende runder
02.15: Kunstløp - lagkonkurranse
02.30: Freestyle Big Air (kvinner) - kvalifisering
03:15: Storslalåm (kvinner) - 1. omgang
05.00: Snowboard slopestyle (menn) - finale
06.30: Freestyle Big Air (kvinner) - kvalifisering
06:45: Storslalåm (kvinner) - 2. omgang
09.30: Skøyter (kvinner) - 1500 meter
10:00: Skiskyting (kvinner) - 15 kilometer
12:45: Hopp (blandet) - lagkonkurranse
12.30: Kortbaneløp - diverse øvelser
12.50: Aking (kvinner)

Tirsdag 8. februar

02.15: Kunstløp (menn) – kortprogram
03.00: Freestyle Big Air (kvinner) - finale
04.00: Alpint (menn) - super-G
07.00: Curling (blandet lag) - bronsekamp/finale
09:00: Langrenn (kvinner og menn) - sprint, fri teknikk
09:30: Skiskyting (menn) - 20 kilometer
11.30: Skøyter (menn) - 1500 meter
12.50: Aking (kvinner)

Onsdag 9. februar

02.30: Snowboard, halfpipe (kvinner) – kvalifisering
03:15: Alpint, slalåm (kvinner) - 1. omgang
04.00: Snowboard, Snowboardcross (kvinner) - kvalifisering
04.00: Freestyle, Big Air (menn) - finale
06:45: Alpint, slalåm, kvinner, 2. omgang
07.30: Snowboard, Snowboardcross (kvinner) - finale
09:00: Kombinert - hopp, normalbakke
12:00: Kombinert - langrenn
12.00: Kortbaneløp - diverse øvelser
13.05: Curling (menn og kvinner) - innledende runder
13.20: Aking - dobbel

Torsdag 10. februar

02.05: Curling (menn og kvinner) - innledende runder
02.30: Skeleton (menn)
02.30: Kunstløp (menn) - friløp
03.30: Alpint (menn) - kombinasjon utfor
04.15: Snowboard, Snowboardcross (menn) - kvalifisering
07.00: Snowboard, Snowboardcross (menn) - finale
07:15: Alpint (menn) - kombinasjon slalåm
08:00: Langrenn (kvinner) - 10 kilometer klassisk
12.00: Freestyle (blandet lag) - hopp
13.00: Skøyter (kvinner) - 5000 meter
14.10: Aking - lagkonkurranse

Fredag 11. februar

02.05: Curling (menn og kvinner) - innledende runder
02.30: Skeleton (kvinner)
04.00: Alpint (kvinner) - super-G
08:00: Langrenn (menn) - 15 kilometer, klassisk
09.00: Skøyter (menn) - 10.000 meter
10:00: Skiskyting (kvinner) - sprint
12.00: Hopp, stor bakke (menn) - kvalifisering
12.00: Kortbaneløp - diverse øvelser
13.20: Skeleton (menn)

Lørdag 12. februar

02.05: Curling (menn og kvinner) - innledende runder
03.00: Snowboard - Snowboardcross (blandet lag)
08.30: Langrenn (kvinner) - stafett
09.00: Skøyter - lagtempo (kvinner) - 500 meter (menn)
10.00: Skiskyting (menn) - sprint
12.00: Hopp (menn) - stor bakke
12.00: Kunstløp - isdans
13.20: Skeleton (kvinner)

Søndag 13. februar

02.05: Curling, innledende runder for kvinner og menn
03.00: Freestyle slopestyle (kvinner) - kvalifisering
03.15: Storslalåm (menn) - 1. omgang
06.45: Storslalåm (menn) - 2. omgang
08.00: Langrenn (menn) - stafett
10.00: Skiskyting (kvinner) - jaktstart
11.45: Skiskyting (menn) - jaktstart
12.00: Freestyle hopp (kvinner) - kvalifisering
12.00: Kortbaneløp - diverse øvelser
14.00: Skøyter – lagtempo (menn), 500 meter (kvinner)

Mandag 14. februar

02.05: Curling (kvinner og menn) - innledende runder
02.15: Kunstløp, isdans
02.30: Snowboard Big Air (kvinner) - kvalifisering
02.30: Freestyle slopestyle (kvinner) - finale
05.30: Freestyle slopestyle (menn) - kvalifisering
06.30: Snowboard Big Air (menn) - kvalifisering
12.00: Hopp (menn) - laghopp stor bakke
12.00: Freestyle hopp (kvinner) - finale

Tirsdag 15. februar

02.05: Curling (kvinner og menn) - innledende runder
02.30: Freestyle slopestyle (menn) - finale
02.30: Snowboard Big Air (kvinner) - finale
04.00: Alpint (kvinner) - utfor
06.00: Snowboard Big Air (menn) - kvalifisering
07.30: Skøyter (kvinner og menn) - lagtempo finaler
09.00: Kombinert (menn) - hopp, stor bakke
10.00: Skiskyting (menn) - stafett
11.00: Kunstløp (kvinner) - kortprogram
12.00: Freestyle hopp (menn) - kvalifisering
12.00: Kombinert - langrenn

Onsdag 16. februar

02.05: Curling (menn og kvinner) - innledende runder
03.15: Alpint - slalåm (menn) - 1. omgang
05.10: Ishockey (menn) - kvartfinaler
06.45: Alpint - slalåm (menn) - 2. omgang
08.45: Skiskyting (kvinner) - stafett
10:00: Lagsprint - klassisk (kvinner og menn) - semifinaler
12:00: Lagsprint – klassisk (kvinner og menn) - finaler
12.00: Freestyle – hopp (menn) - finale
12.30: Kortbaneløp - diverse øvelser

Torsdag 17. februar

02.05: Curling (kvinner og menn) - innledende runder
02.30: Freestyle halfpipe (kvinner) - kvalifisering
03.30: Alpint (kvinner) - kombinasjon utfor
04.30: Freestyle skicross (kvinner) - kvalifisering
05.10: Ishockey (kvinner) - finale
07.00: Alpint (kvinner) - kombinasjon slalåm
07.00: Freestyle skicross (kvinner) - finale
09.00: Kombinert, hopp stor bakke - lagkonkurranse
09.30: Skøyter (kvinner) - 1000 meter
11.00: Kunstløp (kvinner) - friløp
12.00: Kombinert, langrenn - lagkonkurranse

Fredag 18. februar

04.45: Freestyle skicross (menn) – kvalifisering
05.10: Ishockey (menn) - semifinale 1
07.00: Freestyle skicross (menn) – finaler
07.05: Curling (menn) - bronsekamp
09.30: Skøyter (menn) - 1000 meter
10.00: Skiskyting (menn) – fellesstart
11.30: Kunstløp – parløp - kortprogram
14.10: Ishockey (menn) - semifinale 2

Lørdag 19. februar

04.00: Alpint – lagkonkurranse
07.00: Langrenn (menn) - 50 kilometer - fri teknikk
07.05: Curling (menn) - finale
08.00: Skøyter (kvinner og menn) - fellesstart
10.00: Skiskyting (kvinner) - fellesstart
12.00: Kunstløp – parløp - friløp
13.05: Curling (kvinner) - bronsekamp 14.10: Ishockey (menn) – bronsekamp

Søndag 20. februar

02.05: Curling (kvinner) – finale
05.10: Ishockey (menn) - finale
07.30: Langrenn (kvinner) - 30 kilometer, fri teknikk
13.00: Avslutningsseremoni

Hvor mange grener er det i Vinter-OL?

Det er 15 ulike grener i Vinter-OL med totalt 109 forskjellige øvelser. Her er en oversikt over alle grenene i OL 2022.

Alpint

Alpint har vært med på OL-programmet siden 1936 og det konkurreres i øvelsene Slalåm, Storslalåm, Super-G, Utfor, Alpin kombinasjon og Lagkonkurranse for menn og kvinner. Norge har gjennom årene tatt totalt 11 gull-, 13 sølv- og 12 bronsemedaljer i Alpint OL.

Aking

Det var i 1964 at det for første gang ble konkurrert i aking i OL for menn og kvinner. Per i dag konkurreres det i øvelsene Singel (menn), Singel (kvinner), Dobbel (kan bestå av enten to menn, to kvinner eller en av hver) og Stafett – Blandet øvelse (består av Singel kvinner, singel menn og Dobbel). Norge har ikke tatt noen OL-medaljer i aking

Bob

Bob har vært en OL-gren for menn siden det første vinter-OL i 1924, mens kvinnene deltok for første gang i Vinter-OL i 2002. Det konkurreres i øvelsene Firer (menn), Toer (menn) og Toer (kvinner). Norge har ikke tatt medalje i Bob OL tidligere.

Skiskyting

Skiskyting ble innført i vinter-OL i 1960 . De konkurrerte da kun i øvelsen 20 km individuelt for menn, og det var først i OL i 1992 at kvinner deltok. Tidligere inngikk resultatene fra Vinter-OL i Verdenscupen for skiskyting, men dette er noe som ble endret etter OL i 2010.
I Skiskyting OL blir det konkurrert i følgende øvelser:
Menn: 10 km sprint, 20 km, 12,5 km jaktstart, 15 km fellesstart, 4 x 7,5 km stafett.
Kvinner: 7,5 km sprint, 15 km, 10 km jaktstart, 12,5 km fellesstart, 4 x 6 km stafett.
Blandet lag: 2 x 6 km + 2 x 7,5 km blandet stafett (to kvinner + to menn)
Norge har i gjennom årene tatt 16 gull, 15 sølv og 10 bronse i skiskyting i Vinter-OL

Langrenn

Langrenn har vært en gren i Vinter-OL siden første OL ble holdt i 1924. Kvinner deltok for første gang under vinterlekene i 1952. I Langrenn OL blir det konkurrert i totalt 12 øvelser som er følgende:
Menn: Skiathlon (Klassisk/Fristil), sprint (fristil), 15km klassisk, Lagsprint klassisk, stafett men (2 Klassisk/2 Fristil), 50km fristil fellesstart.
Kvinner: Skiathlon (Klassisk/Fristil), sprint (fristil),10km klassisk, lagsprint klassisk, stafett (2 Klassisk/2 Fristil), 30km fristil fellesstart.
Norge er det landet i verden som har tatt flest OL-medaljer i langrenn, med totalt 47 gull, 42 sølv og 32 bronse.

Curling

Curling ble en offisiell gren på OL-programmet fra og med Vinterlekene 1998, og det blir i dag deltatt i følgende øvelser i curling OL: menn, kvinner og blandet lag.
Norge har totalt tatt 1 gull, 1 sølv og 2 bronse medaljer i OL i Curling.

Freestyle ski

Kunstløp

Ishockey

Kombinert

Snowboard

Skihopp

Skeleton

Skøyter

Skøyter, kortbaneløp

Ingen sendinger finnes for aktuelt utvalg.