Arsenal – Newcastle ender med under 2.5 mål totalt
Fotball - Premier League
| Hendelse | Spillforslag | Odds | Kampstart |
|---|---|---|---|
| Arsenal - Newcastle | Kampen ender med under 2.5 mål totalt | 2.30 | 25. april 2026 18:30 |
| Spillforslag | Kampen ender med under 2.5 mål totalt |
| Odds | 2.30 |
| Kampstart | 25. april 2026 18:30 |
Regler og vilkår gjelder. Spill med måte. 18+
Formsvake Arsenal og Newcastle leverer en slapp forestilling med under 2.5 mål
Både Arsenal og Newcastle har blitt rammet av akutt formsvikt på verst mulig tidspunkt. Mens svake nylige resultater har spolert Arsenals håp om seriegull, ligger Newcastle dårlig an i kampen om Europacupspill. Når lagene møtes på Emirates, tipper vi på en blodfattig kamp med under 3 mål sammenlagt.
Vårt oddstips
- Arsenal – Newcastle ender med under 2.5 mål totalt, til odds 2.30
Derfor tror vi tipset går inn
- Arsenals gjerrige forsvar: Arsenal har kun sluppet inn 26 mål på 33 kamper i Premier League 2025/26
- Tannløse angrep: Arsenal har scoret 4 mål på sine siste 5 kamper, Newcastle 5
- Nerver: Både Arsenal og Newcastle er under press, vi forventer en anspent og sjansefattig kamp
Tannløse Arsenal og Newcastle evner ikke å score over 2.5 mål til sammen
Arsenals sesong har kollapset på rekordtid. På kun en håndfull kamper har Ødegaard og co. tapt Ligacupfinalen, blitt slått ut av FA Cupen og gitt fra seg ledelsen i Premier League til Manchester City. Helgens motstander, Newcastle, ligger enda verre an. Tross store investeringer forrige sommer ligger Newcastle på en elendig 14. plass etter 33 kamper. Når lagene møtes, tipper vi på få mål og minimalt med god fotball.
Selv om Arsenals sesong er i ferd med å ende i brutal skuffelse, forblir de gode i forsvar. På 33 kamper i Premier League har det kun blitt 26 mål imot. Ja, de slapp inn 2 både mot Bournemouth og City i de to siste seriekampene, men det er langt mer målfarlige lag enn Newcastle. Vi tror ikke sebrastripene får hull på byllen mot Arsenal.
Grunnen til at Arsenal har snublet på stygt på oppløpssiden denne sesongen er mangel på mål. Med Saka og Ødegaard ute i lange perioder, mangler kreativitet, og laget lager nesten bare sjanser på dødball. De siste 5 kampene i serie, cup og Champions League har gitt fattige 4 mål i alt. Det er ikke mye bedre stilt hos Newcastle, hvor det har blitt 5 mål på de siste 5 kampene.
Arsenal har fremdeles et lite håp om å kunne vinne serien. Vi tipper at det håpet vil tynge spillerne og føre til nok en svak forestilling blottet for kreativitet. Også Newcastle er under press, med trener Howe ute å kjøre. Det vil nok gi seg utslag i blodfattig og tafatt fotball fra begge lag.
Et spill på at Arsenal – Newcastle ender med under 2.5 mål, til odds 2.30, medfører en viss risiko. På papiret har Arsenal gode nok spillere til å banke et så formsvakt lag som Newcastle, særlig dersom Ødegaard og Saka er tilbake fra skade. Derfor egner objektet seg best som et singelspill.