Vi viser til bettingsider for spillere som oppholder seg utenfor Norge. For spillere i Norge anbefaler vi Norsk Tipping. Regler og vilkår gjelder. Spill med måte. 18+

Vi viser til bettingsider for spillere som oppholder seg utenfor Norge. For spillere i Norge anbefaler vi Norsk Tipping. Regler og vilkår gjelder. Spill med måte. 18+

Maskorama 2026 odds: Hvem vinner?

Tabellen under oppdateres hver uke gjennom sesongen med vinneroddsen fra Vinn.com. «Forrige uke» viser oddsen fra forrige oppdatering, så du ser raskt hvilke masker som stiger og faller hos bookmakerne.

Sist oppdatert: 20. oktober 2026 – før premieren

MaskeOdds nåForrige ukeTrend
Ekornet7.50–Ny
Herr Bæsj7.50–Ny
Humla7.50–Ny
Pingvinen7.50–Ny
Pinnsvinet7.50–Ny
Piraten7.50–Ny
Riksløven7.50–Ny
Vulkanen7.50–Ny
Vinneroddsen hentet fra Vinn.com. ▲ = oddsen har falt (økt vinnersjanse), ▼ = oddsen har steget. Odds kan endre seg raskt. Regler og vilkår gjelder. Spill med måte. 18+

Ukens oddsanalyse

Før premieren: Ingen har hørt en eneste tone ennå, så Vinn har priset alle de åtte maskene likt på 7.50. Det betyr at vinnermarkedet foreløpig er rent lotteri. Det virkelig spennende markedet før premieren er hvem som skjuler seg bak maskene. Der er komiker og programleder Martin Sleipnes favoritt på 3.50, foran Steinar Sagen (5.00) og Sondre Justad (6.00). Etter premieren lørdag 24. oktober vil oddsen begynne å bevege seg for alvor, og første maske ryker allerede samme kveld.

Du finner odds på Maskorama 2026 hos Vinn.com:

Vinn.com
Sett inn 100 NOK spill for 600 NOK
  • Brukervennlig og ryddig nettside
  • Sportsbook perfekt tilpasset norsk smak
  • Lisens fra MGA
  • Visa
  • Mastercard
  • MiFinity
  • Revolut

Regler og vilkår gjelder. Spill med måte. 18+

Hvem er bak maskene? Odds på kjendisene

Vinn har også et eget marked på hvilke kjendiser som befinner seg bak en av de åtte maskene. Du kan altså spille på at en bestemt kjendis er med, uavhengig av hvilken maske vedkommende har på seg. Dette er de 17 kjendisene med lavest odds:

KjendisOdds
Martin Sleipnes3.50
Steinar Sagen5.00
Sondre Justad6.00
Marion Ravn7.50
Alexander Rybak7.50
Kurt Nilsen8.00
Else Kåss Furuseth10.00
Petter Northug10.00
Maria Mena10.00
Jenny Skavlan10.00
Herman Flesvig12.00
Martha Leivestad12.00
Thomas Numme15.00
Aksel Hennie15.00
Espen Eckbo15.00
Petter Stordalen15.00
Oskar Westerlin15.00
Odds hentet fra Vinn.com. Vinn har i alt 39 kjendiser i markedet, med odds opp til 100.00. Regler og vilkår gjelder. Spill med måte. 18+

Årets masker i Maskorama 2026

Sesong 7 byr på åtte helt nye masker, og for siste gang er det maskedesigner Kjell Nordström som står bak kostymene. Tabellen fylles ut etter hvert som maskene ryker ut og avsløres.

MaskeStatusHvem var det?
EkornetMed videre–
Herr BæsjMed videre–
HumlaMed videre–
PingvinenMed videre–
PinnsvinetMed videre–
PiratenMed videre–
RiksløvenMed videre–
VulkanenMed videre–

Våre spådommer for Maskorama 2026

Maskorama er et av de vanskeligste oddsmarkedene du kan spille på. Seerne stemmer på masker de aldri har sett ansiktet til, og før premieren vet ingen hvem som kan synge. Tilpass innsatsen deretter.

Nedenfor er det vi følger med på.

Sangerne vinner Maskorama

Historikken er tydelig: De siste to sesongene har artister gått helt til topps. I 2024 vant Kim Wigaard som Stein, og i 2025 tok PelleK seieren som Brokkolien i en historisk finale med bare to masker. Kim Wigaard danser for øvrig i Skal vi danse denne høsten. Når alle maskene står likt på 7.50, er vårt beste råd å vente til etter premieren og spille på masken som overbeviser mest vokalt.

Martin Sleipnes er favoritt bak masken

I kjendismarkedet har Vinn Martin Sleipnes som klar favoritt på 3.50. Komikere og programledere er et populært valg i Maskorama fordi de gjerne har med seg humoren inn i kostymet, og odds på 3.50 viser at bookmakeren har stor tro på at han er med. Steinar Sagen (5.00) er i samme kategori.

Her ligger verdien i kjendismarkedet

Hvis sangerne vinner, bør de også være med. Sondre Justad (6.00), Marion Ravn og Alexander Rybak (begge 7.50), Kurt Nilsen (8.00) og Maria Mena (10.00) er alle etablerte artister som ville passet perfekt bak en maske. Det er her vi ser mest spenning før premieren.

Resultater uke for uke

SendingDatoRøk utHvem var det?
124. oktober––
231. oktober––
37. november––
414. november––
521. november––
Finale28. november––

Slik spiller du på Maskorama

Det er fort gjort å sette et spill på Maskorama. Det vanskeligste er å finne en bookmaker som faktisk tilbyr markedet. Hos Vinn.com finner du Maskorama under Spesialiteter og TV, og slik går du frem:

Oddsmarkeder på Maskorama

Vinn tilbyr tre markeder på Maskorama i år:

Maskorama 2026: Datoer og hvor du ser det

Sesong 7 av Maskorama har premiere lørdag 24. oktober kl. 19.45 på NRK1 og NRK TV. Det blir seks sendinger, og finalen går lørdag 28. november. I år er produksjonen flyttet til Gateway Studios i Drammen.

Ofte stilte spørsmål om Maskorama 2026

Hvem er favoritt til å vinne Maskorama 2026?

Før premieren har Vinn priset alle de åtte maskene likt på 7.50. Se oddstabellen øverst i artikkelen for ukens oppdaterte odds.

Når er finalen i Maskorama 2026?

Finalen sendes lørdag 28. november 2026 på NRK1 og NRK TV.

Hvem er detektivene i Maskorama 2026?

Detektivene er Tone Damli, Tete Lidbom og Leo Ajkic. Ajkic er ny i panelet og tar over plassen etter Robert Stoltenberg.

Hvem vant Maskorama i fjor?

PelleK vant Maskorama 2025 som Brokkolien, foran Christine Dancke som Hundevalpen. Året før vant Kim Wigaard som Stein.

Hvor kan jeg spille på Maskorama?

Vinn.com tilbyr odds på vinneren, på hvilke kjendiser som er bak maskene og på hvem som blir stemt ut hver uke. Husk at spill skal være underholdning. Regler og vilkår gjelder. Spill med måte. 18+