Vi viser til bettingsider for spillere som oppholder seg utenfor Norge. For spillere i Norge anbefaler vi Norsk Tipping. Regler og vilkår gjelder. Spill med måte. 18+

Guide
Spillforslag

Spania vinner Nations League-finalen mot Portugal

Fotball - Finalen i Nations League

Hendelse Forslag til spill Odds Kampstart
Portugal - Spania Seier til Spania 1.90 8. juni 2025 21:00
Spillforslag
Forslag til spill Seier til Spania
Odds 1.90
Kampstart 8. juni 2025 21:00
Portugal - Spania
Til bookmaker ProntoBet 1.90

Regler og vilkår gjelder. Spill med måte. 18+

Barnegeniet Yamals Spania blir for sterke for gamlefar Ronaldos Portugal

Spania er regjerende EM- og Nations League-mestere, og anført av den unge superstjernen Yamal, skal laget være hakket for sterke for Portugal i søndagens finale i Nations League 2024/25. Portugal har et utmerket lag, men hemmes av å ha 40 år gamle Ronaldo som spydspiss. Det betyr nok en tittel for nabolaget.

Vårt oddstips

Derfor tror vi tipset går inn

Spania vinner spicy Iberia-derby mot Portugal i Nations League-finalen 2024/25

Spania vant Nations League 2022/2023 og fotball-EM 2024. Etter sensasjonell semifinale mot Frankrike er spanjolene nå klare for finalen i Nations League 2024/25. Der tror vi at de blir for sterke for nabolandet Portugal som riktignok også har imponert i løpet av mesterskapet.

Det spanske landslaget er inne i en fenomenalt sterk periode. Laget har 0 tap på 19 kamper, og spiller med en forrykende intensitet. Selvtilliten er på topp, og laget fremstår som mer samspilt enn det som er vanlig i landslagssammenheng. Det er ikke noe å si på formen til Portugal heller. Laget sanket solide 14 poeng på 6 kamper i Nations League-gruppespillet, og slo Danmark og Tyskland i henholdsvis kvart- og semifinalen. Men med 1 tap og 4 uavgjorte på de siste 10 kampene er ikke formkurven helt på spanjolenes nivå

Å vinne avgjørende kamper i store mesterskap er en god vane. Svært mange av nøkkelspillerne på dagens spanske mannskap var med å vinne både EM og Nations League tidligere. Det er sånt som gir ro og selvtillit. Portugal skuffet i fjorårets EM, og kom seg ikke engang ut av gruppa i forrige Nations League-turnering.

Særlig er det i angrep at Spania er forrykende. Anført av det unge geniet Yamal, oser det mål av laget. De noterte seg for 5 mot selveste Frankrike i semifinalen, og lar seg ikke stoppe av Portugal heller. Ikke at portugiserne akkurat er tannløse. De hamrer inn godt med mål, men sliter med å ha 40-åringen Ronaldo på topp. Selv om han fremdeles scorer jevnt og trutt, trekker han ned tempoet og saboterer flyten i angrepsspillet.

Spansk seier over Portugal har 1.90 i odds. Det er litt i minste laget, slik vi ser det. Like fullt er det nok tegn som peker mot spansk triumf til at vi lar oss friste.