Vi viser til bettingsider for spillere som oppholder seg utenfor Norge. For spillere i Norge anbefaler vi Norsk Tipping. Regler og vilkår gjelder. Spill med måte. 18+

Guide
Spillforslag

PSG slår Atletico Madrid i klubb-VM

Fotball - VM for klubblag

Hendelse Forslag til spill Odds Kampstart
PSG - Atletico Madrid Seier til PSG 1.86 15. juni 2025 21:00
Spillforslag
Forslag til spill Seier til PSG
Odds 1.86
Kampstart 15. juni 2025 21:00
PSG - Atletico Madrid
Til bookmaker ProntoBet 1.86

Regler og vilkår gjelder. Spill med måte. 18+

Nykronet Champions League-mester PSG fortsetter feiringen mot Atletico Madrid

PSG vant Champions League 2024/25 fullt fortjent etter å ha vært Europas beste lag siden årsskiftet. Atletico Madrids sesong endte i skuffelse. Vi tipper moroa fortsetter for pariserne når lagene møtes i fotball-VM for klubblag på søndag.

Vårt oddstips

Derfor tror vi tipset går inn

PSG tar første steg mot verdensmestertittelen ved å slå Atletico Madrid

PSG har så langt vunnet alle mesterskapene de har deltatt i denne sesongen. Det vil si gull i Champions League, Ligue 1, den franske cupen og den franske supercupen. Særlig siden årsskiftet har pariserne vært imponerende. Seieren i Champions League-finalen mot Inter Milan var av den suverene typen, og vi ser ingen grunn til å tvile på at laget vil fortsette den sterke formen i sommerens fotball-VM for klubblag.

Atletico Madrid, på sin side, startet sesongen sterkt både i La Liga og Champions League. Men i motsetning til PSG dabbet det fryktelig av etter nyttår. Til sist ble det 3. plass i serien, og tap mot erkerivalen Real Madrid (på mest forsmedelig vis tenkelig) i åttendedelsfinalen i Champions League. Dette virker som et lag som trenger en hvile – ikke nok et mesterskap.

Mens PSG ambisiøse eiere garantert prioriterer klubb-VM høyt, og vil pushe laget for å prestere på topp, tviler vi på om det samme gjelder for Atletico. Klubben trenger å styrke stallen inn mot neste sesong, og turneringen kan muligens oppleves som en distraksjon mer enn en sjanse tli å slåss om heder og ære.

Det hører også med at PSG har en bredere og yngre stall enn Atletico. Laget kunne tillate seg å stille med et sterkt svekket lag i de siste kampene i Ligue 1 for å fokusere på Champions League. Den slags luksus kan ikke Atletico Madrid tillate seg. Vi tipper at PSGs spillere jevnt over er mindre slitne enn Atleticos.

Det er litt vrient å tippe på innsatsen til de store europeiske klubbene i dette mesterskapet, da det er uvisst hvor alvorlig de tar det hele. Det forbeholdet gjelder ikke for PSG. Vi anser det som sikkert at de vil gjøre alt i sin makt til å vinne. Dermed nøler vi ikke med å tippe på seier til PSG i første gruppekamp mot Atletico Madrid, til odds 1.86.

Johan

Johan

Om Johan