Brokkolien vinner Maskorama 2025
Underholdning - Maskorama 2025
| Hendelse | Forslag til spill | Odds | Kampstart |
|---|---|---|---|
| Maskorama 2025 | Brokkolien vinner | 1.90 | 13. desember 2025 19:45 |
| Forslag til spill | Brokkolien vinner |
| Odds | 1.90 |
| Kampstart | 13. desember 2025 19:45 |
Regler og vilkår gjelder. Spill med måte. 18+
Brokkolien går til topps i Maskorama-finalen 2025
Endelig er tiden inne for å kåre årets Maskorama-vinner. De siste maskene vil falle, og vi finner ut hvem som har underholdt oss helg etter helg som Brokkolien og Hundevalpen. Vi tror at Brokkolien går seirende ut av finalen.
Vårt oddstips
- Brokkolien vinner Maskorama 2025, til odds 1.90
Derfor tror vi tipset går inn
- Jevnhet: Brokkolien synger alltid mer eller mindre godt, Hundevalpen er langt mer ustabil i prestasjonene
- Kjønn: 4 av de 5 Maskorama-vinnerne har vært menn, det inkluderer alle de 4 siste sesongene
- Tidligere odds: Brokkolien har konsekvent vært blant oddssetternes favoritter hele sesongen, det har ikke Hundevalpen
Brokkolien synger seg til topps i Maskorama 2025
Det er duket for 6. og siste episode i Maskorama 2025. Det vil si at kun to deltakere ennå gjenstår, og har håp om å gå seirende ut av årets konkurranse. Det er Hundevalpen og Brokkolien. Vi har størst tro på sistnevnte.
Slik vi ser det har Brokkolien opptrådt langt jevnere i Maskorama enn Hundevalpen. Den grønne stengelen synger alltid mer eller mindre godt, og bommer svært sjelden hverken sang-teknisk eller med tanke på valg av låt. Bissevoven har derimot variert mye mer i prestasjonene. Noen ganger er det knallbra, andre ganger mageplask. Det øker risikoen for at Hundevalpen bommer i den avgjørende finalen.
Av en eller annen ukjent årsak har mannlige deltakere totalt dominert i Maskorma. Etter at Ulrikke Brandstorp gikk til topps i sesong 1, har hver av de påfølgende Maskroama-vinnerne vært menn. Hva det skyldes er det ikke godt å vite, men å overse en så klar statistikk virker uklokt. Dermed satser vi på karen som skjuler seg bak Brokkoli-kostymet.
Oddssettere vet som regel hva de prater om. Det gjelder også underholdningsserier på TV. Gjennom hele sesongen har de gitt lave odds på at Brokkolien vinner, og høye odds på at han ryker ut. Det samme gjelder ikke Hundevalpen. Hva oddssetterne baserer sine beregninger på vet vi ikke, men at de kan sine saker betviler vi ikke.
Et spill på at Brokkolien vinner Maskorama, til odds 1.90, medfører relativt lav risiko. Kun 2 deltakere gjenstår, så sjansen for at den ene eller andre vinner er 50/50. Dermed spiller du med OK vinnersjanser her.