England scorer over 2.5 mål hjemme mot Serbia
Fotball - Kvalifisering til fotball-VM 2026
| Hendelse | Forslag til spill | Odds | Kampstart |
|---|---|---|---|
| England - Serbia | England scorer over 2.5 mål | 2.35 | 13. november 2025 20:45 |
| Forslag til spill | England scorer over 2.5 mål |
| Odds | 2.35 |
| Kampstart | 13. november 2025 20:45 |
Regler og vilkår gjelder. Spill med måte. 18+
England har lekt seg gjennom VM-kvaliken og lager huskestue hjemme mot svake Serbia
England har imponert stort i VM-kvaliken, og moroa fortsetter når kriselaget Serbia besøker Wembley. Vi tipper et topptent hjemmelag vinner enkelt og scorer over 2.5 mål.
Vårt oddstips
- England scorer over 2.5 mål hjemme mot Serbia, til odds 2.35
Derfor tror vi tipset går inn
- Tidligere oppgjør: England knuste Serbia 5-0 i Beograd i september
- Form: England har 6 seiere på 6 kvalikkamper og 17-0 i målforskjell, Serbia har 2 tap på de siste 3 kampene
- Motivasjon: Englands mange gode spillere slåss desperat om plass i VM-troppen, Serbia har ingenting å spille for
Formsterke England får lett match hjemme mot et Serbia-lag i krise
England har allerede sikret seg plass i fotball-VM 2026. I en på papiret ikke så helt enkel gruppe har de tre løvene vunnet 6 av 6 kamper, sanket 18 poeng, og opparbeidet seg en målforskjell på 17-0. Onsdagens motstander, Serbia, har derimot vært en fæl skuffelse. Etter 2 VM og 1 EM på rad, står laget så å si uten sjanse til å komme seg til Nord-Amerika neste sommer, selv med 2 kamper igjen å spille.
Den viktigste årsaken til at vi tror England scorer over 2.5 mål hjemme mot Serbia, er at det ble 5-0 til de tre løvene da lagene møttes i Beograd for bare et par måneder siden. Serberne var oppsiktsvekkende svake i den kampen, og det kunne blitt endra flere mål imot. Nå har laget skiftet trener, men vi tror ikke omstillingen går kjapt nok til at laget skal slippe inn under 3 mål mot Kane & co. på Wembley.
England er i forrykende form. Trener Tuchel har virkelig fått sving på sakene etter en litt sen start. De siste 4 kampene har endt 2-0, 5-0, 3-0 og 5-0. Serbia, på sin side, har kollapset. Tap hjemme mot England ble fulgt av nytt hjemmetap mot Albania som betød at selv andreplass i gruppa gikk tapt. Selv om forsvarsspillere som Pavlovic (AC Milan) og Milenkovic (Nottingham Forest) holder høy klasse, og keeper Petrovic gjør det godt for Bournemouth, underpresterer de konsekvent med flagget på brystet.
England er allerede klare for VM, men spillerne har likevel alt å spille for. Det er beintøff kamp om en plass i stallen. Stjerner som Bellingham og Foden har kniven på strupen. Det er dårlig nytt for et Serbia-mannskap som kun har æren igjen å spille for.
Et spill på at England scorer over 2.5 mål hjemme mot Serbia, til odds 2.35, medfører en viss risiko. Serbia har gode enkeltspillere, og et på papiret godt lag. Likevel var klasseforskjellen i forrige møte så markant at vi tar sjansen. Særlig med tanke på såpass gunstige odds.